איך לבחור נכון סופח לחות?

סופח לחות ונורות לד לגידול הם חלק מהציוד שצריך לרכוש על מנת ליהנות מגידול הידרופוני תקין  אתם צריכים לדאוג כי לצמחים שלכם יהיו את כל התנאם הטובים ביותר לכך חשוב לציין יש מומחים הידרפוניקה  טוענים כי על מנת שהצמח יגדל כראוי יש צורך לשמור על הלחות  בהתאם לשלבי גדילת הצמח( היו עידכוני חדשות בנושא זה )

כך שרכישת סופח לחות היא אינה מותרות כאמור. יש לבחור את סופח לחות בארבעה עיניים ולשים לב לפרטים חשובים על מנת להתאים אותו לסוגי הצמחים המתאימים לגידולם.  מאמר זה יפרט את הכללים לבחירת סופח לחות שתאים ביותר לצמחים שלכם ואיך הוא משפיע גידול הידרופוני שכזה (הנל הוזכר בחדשות).

סופח לחות איך מתאימים אותו לגידול הידרופוני

סופח לחות הוא למעשה מכשיר שיודע להפריד בין אדי המים לאוויר בכך הוא מאפשר לצחים לגדול טוב על ידי שהוא מונע מהן בעיות של טחב ורטיבות ומעלה את הרמת של הצמחים. ניתן לשים את סופח הלחות בחממות על מנת שישאב את הלחות המיותרת ובכך יגרום לצמחים לגדול מהר יותר והיבול יגדל. מומחים להידרופוניקה מצדדים בכך( היו איזכורים בחדשות על כך) .

מה חשוב לדעת לפני שקונים סופח לחות

היקר הוא הטוב

אין אדם שלא מכיר את משפט הבא הזו הוא היקר והיקר הוא הזול מין הסתם שאין יש סופח לחות שמחירו גבוה הוא גם יוכל לבצע את תפקידו נאמנה ולכן עדיף לרכוש סופח לחות יקר רכישה זו משתלמת לטווח הארוך( זה היה בחדשות) .

אמינות ואחריות מלאה

עוד היה בחדשות שחשוב לרכוש סופח לחות מחברה שמקפידה להעניק תעודת אחריות ומוכרת מוצרים שיש עליהם המלצות טובות ממשתמשים ברחבי הארץ והעולם כמו כן חשוב גם לקבל  תעודת אחריות ולשים לפרטים הקטנים. יש להעדיף חברה שנותנת טווח ארוך של שנים גם אם מוגבל כיוון שהיא סוכת על המוצרים שלה שלא יתקלקלו בפרק הזמן הזה.

קיבולת

זה לא חדשות לומר שיש לבדוק את הקיבולת המכשיר על מנת שהוא יוכל לקלוט את כל הנוזל מהאוויר יש לבחור את סופח הלחות בעל הקיבולת המתאימה לגודל החממה שלכם.

מיכל פנימי

יש לבדוק אם המיכל הפנימי הוא גדול מספיק ומתאים לקיבולת של המכשיר.

דברים שכדאי לדעת על סופח לחות לפני הרכישה

נוסיף שזה לא חדשות שסופח לחות הוא מכשיר שהמטרה שלו היא אחת לקלוט את אדי המים מהאוויר המטרה של היא בעצם לשנות את מצב הצבירה שלהם מגז לנוזל ובעצם ולנקז ראותם למיכל ניתן למצוא אותו בגינה או במשרד ואף בחממות יחד עם נורות לד לגידול. קולטי לחות או לספוח לחות אינם רק יעילים בקליטת לחות אלא הם יוצרים סביבה נעימה ונוחה לגידול צמחים ולכן הם משמשים כחלק מאבזור חשוב לגידול  הידרופוני ומומחים להידרופוניקה ממליצים עליהם

עוד היה בזמנו בחדשות שיש מספר דברים שחשוב לדעת על סופח לחות לפני הרכישה על מנת שהוא יצליח למלא את מטרתו נאמנה.

תפוקה של סופח לחות

בטח גם שמעתם בחדשות שאחת העובדות שחשוב לדעת על סופח לחות היא התפוקה שלו וחשוב לדעת כיצד היא נמדדת תפוקת עבודה של סופחי לחות לרוב נמדדת על פי נפח המים שהם יכולים לקלוט מהאוויר ביממה אחת כך שישנם דגמים המחייבים ריקון מהיר יחסית וחלקם יכולים להישאר גם מספר ימים כמו כן יש גם חלק שמצוידים עם צינור ניקוז הנקז את המים ומבטל את הצורך בריקון המים.

הרעש

גם היה תזכורת בחדשות שאחת התלונות שמתלוננים על סופח לחות היא העובדה כי מדובר על מכשיר שנרכש במיוחד אך ישנם סופחי לחות שאינם מרעישים כלל היצרנים בדרך כלל אינם מפרסמים נתונים על רמת הדציבלים של סופח הלחות . אם אתם מתעתדים מקום אינו משנה לכם אף אם אתם מעוניינים לקם אותו בחדר יושב כדאי לחפש המלצות וחוות דעת על המכשיר באינטרנט.

תעודת אחריות

כמו כן הוזכר בחדשות ראש העין שרבים אינם שים לב לנקודה זאת ולא רק בגלל העובדה שמדובר מסך חס ישיבות. בכל זאת יש לשים לב למספר נתונים יש לבחור יצרן שבטיח אחריות לזן ארוך ככל האפשר כך ניתן ראות כי היצרן סומך על המוצר שלו ולפרק הזמן הנקוב הוא לא מצפה שיהיו בעיות.

סופח לחות מושפע ממידות החום

חדשות בהידרופוניה  –בדרך כלל סופח לחות אינו אוהב קור חשוב לברר לפני הקניה אם אכן סופח לחות שלכם יכול לעמוד בפני קור או שהוא עלול לקפוא.

הידרו- המדריך למגדל המתחיל

עוד היה בחדשות שהידרפוניקה שייכת לתחומים של המדע המדויק ועל מנת להצליח לגדל צמחים וירקות בשיטה זו חשוב מאד לבצע מחקר מקיף. יש להכיר את השיטה בכללותה ואת כל השיטות הקיימות ואת האיבזור שצריך לקנות ולהרכיב את המערכת( היה בחדשות).

מאמר זה יעזור לכם לקבל החלטה להשתמש בגידול הידרופוני. מאמר זה ילמד אתכם את היסודות של גידול הידרופוני ואת הגורמים הסביבתיים שצריכים להתקיים על מנת להשתמש בשיטת גידול זו(  היה מוזכר בחדשות קיבוצים ).

מאמר זה יעזור לרבים המעוניינים לגדל צמחים וירקות בשיטה זו. מטרתה היא בעצם לגדל ירקות  וצמחים ללא מאמץ ולאפשר לאכול אוכל טרי וטעים ובעיקר כזה שגידלתם בעצמכם מאמר זה יעזור לכם בכך.

יסודות גידול הידרופוני

עוד מהחדשות קריות  – על מנת להצליח לגדל ירקות וצמחים בגידול זה. חשוב מאד לבצע מחקר מתאים ללמוד על השיטה על היתרונות שלה על החסרונות ועל כל סוגי הצמחים שאתם מעוניינים לגדל ועל השיטה המתאימה לכם ביותר.

הוזכר גם בחדשות נתניה שבפשטות השיטה מתבססת על גידול צמחים וירקות על מצע אינרטי תוך שימוש במערכת השקיה ובתמיסה המכילה דשנים וחומרים שונים כך שהם מקבלים את הרכיבים שיש להם באדמה.. הזמינות של החמצן אפשר לצמחים לגדול טוב יותר קיימות שיטות רבות לגידול אבל כולן מתבססות על אותה השיטה. בחירת הערכה הנכונה היא שיקול שחייבים לקחת מראש שכן הגידול עצמו מסתך על סוג הצמח מטרת הגידול ללא חשמל ועם חשמל.

מיקום הגידול ההידרופוני

עוד היה בחדשות רעננה שמקום הגידול הוא חשוב. יש  מספר שיטות לגידול שיטות ניתן לגדל בחדר הידרופוני אוהל הידרופוני וכן בחממה הידרופונית סגורה עם אור שמש או אור תאורה וכן נורות לד לגידול וסופח לחות.

הגורמים הסביבתיים וההזנה

אור

וזה היה גם בחדשות רמת גן שלאור יש תפקיד חשוב בתהליך הפוטוסינתזה וכן הוא חשוב מאד בגידול הידרופוני בכל שלב הגידול הצמח צריך כמות אור אחרת ולכן נורות לד לגידול הן חלק הכרחי..

בחדר

היה גם בחדשות מודיעין שכאשר מגדלים צמחים בקום סגור צריך לדאוג לעוצמת אור מתאימה על ידי נורות לד לגידול  קיימות מגוון רחב של נורות לד לגידול בעוצמות אור וצבעים משתנים המשפיעים על הגידול.

בחממה

עוד היה בחדשות פתח תקווה שהחממה אינה תלויה באור השמש וזהו יתרונה.

שיטת Run to Waste 

( היה בחדשות רחובות ) שיטה זו מבוססת על העיקרון של שתילת צמח בגינה על מצע אינרטי וההשקיה שלו בעזרת מערכת מים שדואגת להשקות אותו בעזרת מים מותאמים חומצית ערכת ההשקיה ופועלת מספר פעמים ביום בצורה אוטומטית ודואגת שיקבלו את  ההזנה והמים שהם זקוקים להם. בשיטה זו משאירים את צינור המים 2-3 ס"מ באופן קבוע ומצליחים לשמור על התזונה של והוא מוזן מתי שהוא רק רוצה.

השיטה הזו היא השיטה המועדפת לגידול הידרופוני במיוחד ותחת שמש מלאה ובעצם היא הכי דומה שיטת ההשקיה המקובלת. על מנת להתאים את התזונה כמו שצריך יש להתאים את צינור הניקוז. יש לדאוג לקחת דוגמית על מנת לבדוק את המצב של ההזנה של הצמחים. בעודפי המים שמתנקזים מהערכת ניתן להשתמש בעודפי המים להשקיה או לביוב .

Ebb & Flow

נציין עובדה שהועלתה באתר חדשות כפר סבא ששיטה זו מאפשרת לרבים מבין האנשים לחסוך במים ובדשנים אך חשוב מאד לשמור על הכללים השונים כמו כן נוכן גם לרכוש מערכות יקרות . קימות עוד שיטות גידול שלכל אחד יש יתרונות וחסרונות חשוב לבחור את האחת המתאימה ביותר ולדאוג לסופח לחות ולנורות לד לגידול מיטבי ( צויין ב חדשות חולון).

דילוג לתוכן