בשדרה אל תהיה צודק

עמיעד טאוב מעריך את הרב שרלו על עמדותיו האמיצות אבל חושב שהרב עשה טעות קשה כשהעניק "חותמת כשרות" למני נפתלי ואלדד יניב המנסים להפיל את שלטון הימין באמצעים לא דמוקרטיים. עם זאת ההתקפות הבזויות כנגד הרב מעלות תהיות לא קלות על המהירות שבה הופך אוהב לאויב.

בשדרה אל תהיה צודק

"זו זכות לומר בנקיות מה שאני חושב" צייץ הרב שרלו בטוויטר את עמדתו רגע לפני השתתפותו בהפגנת התעמולה שבראשה התנוססו שלטים המציגים את ראש הממשלה כחזיר את היועץ המשפטי לממשלה כמושחת ואת הימים כאויב.

די היה לצפות בפניו הנבוכים ובפניהם מדושני העונג של אלדד ונפתלי המניפולטיביים בעת שהקהל השמאלני קורא לו אמיץ בעוד ברקע הונף שלט המופנה לשלטון הימין וקורא "די למושחתים ולאויבים" על מנת להבין עד כמה התרחק הרב מערוגתו הטבעית. עצם עמידתו במחיצתם בשירות קמפיין ידיעות אחרונות ולא עבור מחאה כנה ואמיתית שלה תמיד יש מקום במדינה דמוקרטית יצרה את האפקט ההפוך ממה שניסה להשיג.

הרב שרלו בהפגנה. צילום מסך

"בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם" אמרה הפרסומת המעולה למלחמה בתאונות הדרכים והדבר רלוונטי גם לשדרת רוטשילד דווקא הרב שרלו שמבין תקשורת ויודע להשפיע על דעת הקהל, לכתוב טורים פובליציסטיים בעיתונים המובילים, ולנהל חשבונות פייסבוק וטוויטר פעילים ומשפיעים היה צריך לדעת איך יתפסו דבריו בציבור, מי ומי ההולכים ולהתרחק ממושב הליצים המנסים להפיל את שלטון הימין בשדרה.

אוהב ולא אויב
' גם אם טעה את כולנו אמורה להפחיד העובדה שהרב שרלו שהוזכר בעבר כמועמד לראשות הבית היהודי ונחשב למי שמייצג את הרוב המרכזי בציונות הדתית זה השוכן בין פתח תקוה לגבעת שמואל הפך בתוך שעות ספורות מאהוב המגזר לאויב האומה. איך אפשר לפסול את זכויותיו של מי שמשמש כראש ישיבה וממובילי פורום תקנה וארגון רבני צוהר? עוצמת השנאה שגילה הציבור כלפי הרב שרלו לצד הכינויים המבזים וחוסר הנכונות להקשיב לדבריו גם אם הם מוטעים מטרידה.

גם אם הצעד מוטעה ומכעיס העובדה שהרב שרלו המנוסה היה מוכן לשלם מחיר ציבורי כבד על עמדותיו ראויה להערכה לטעמי. בזמן שבו אנשים בוחרים להפגין בפייסבוק מהכורסה בסלון אני מעריך את מי שיוצא מביתו מבצרו על מנת לקדם את דעתו וגם הניסיון להפריד בין הדעה הפוליטית למאבק שאמור להיות בקונצנזיוס כנגד שחיתות מוסרית מבורך בעיניי. הטעות היא בעיקר בעובדה שהוא נתפס כמי שמעניק תעודת הכשר לחבורת אנרכיסטים המבקשת בחוסר חן להפיל את השלטון בשדרת השמאל ברוטשילד באמצעים לא דמוקרטיים.

 

דילוג לתוכן