הדור החדש של המקררים שיהפכו את המטבח שלכם לאסתטי יותר

מי מאיתנו לא נתקל בבעיה בתכנון המטבח, של איפה למקם את המקרר? מדובר בגוש מתכת מגושם, שפשוט הורס את כל התכנון והעיצוב של המטבח שהשקענו עליו כל כך. הרבה פעמים בעקבות הצרה הזאת, המקרר ממוקם בקצה המטבח וחוסם ויזואלית את כל שטח השיש במטבח. בנוסף, לעתים המקרר לא מתאים בקו אחיד עם המטבח, והוא פשוט מוצב בפינה משלו בחלל המטבח, מה שהופך את העיצוב לעוד יותר גרוע. למזלנו בדיוק כדי להימנע ממצב כזה, קיימים היום דגמי מקרר חדשים שמאפשרים למטבח להיראות אחיד ואסתטי יותר.

למה כל כך קשה למקם מקרר סטנדרטי במטבח?

הסיבה העיקרית לכך היא עומק המקרר. כאשר רוב המקררים כיום מגיעים בעומק ממוצע של 70-80 ס"מ והדבר הזה יוצר בעיה באחידות עומק המטבח כולו. לצורך העניין, ארון מטבח ממוצע מיוצר בדרך כלל בעומק של 60 ס"מ, מה שאומר שאם תחליטו למקם את המקרר במרכז המטבח בעקבות החלטה עיצובית כלשהי, לא תוכלו לעשות זאת כי תהיה לכם את הבליטה הלא אסתטית של המקרר הסטנדרטי. בנוסף המון אנשים סולדים מהמראה של מקרר גלוי לעין, מהסיבה שדלת המקרר היא גדולה ותופסת הרבה מקום מבחינה ויזואלית במטבח, וזה לא תמיד משתלב עם עיצוב המטבח, במיוחד אם בחרתם בעיצוב מטבח כפרי או וינטג'.

איך דגמי המקררים החדשים פותרים זאת?

הדגמים החדשים מגיעים בעומקים קטנים יותר, מה שאומר שהמטבח מקבל עומק אחיד בין המקרר לארונות המטבח, ולא רק שהמעבר נשאר חופשי, זה גם נראה יותר יפה בעין. בדרך כלל מדובר על דגם של מקרר עומק 60 ס"מ , והרוחב שלו משתנה בהתאם לגודל המשפחה שלכם והצורך שלכם במקום אחסון במקרר. בנוסף קיימים גם מקררים אינטגרליים, שמאפשרים לבנות דלת של ארון מטבח על גבי המקרר וכך בעצם ליצור מקרר "חבוי" שנראה כאילו הוא עוד ארון גבוה במטבח שלכם.

מה ההבדל בין מקרר עומק 60 ס"מ למקרר אינטגרלי?

ההבדל הוא כמובן בנראות החיצונית, כשמקרר אינטגרלי מאפשר הלבשה של דלת ארון מטבח על פניו ונראה יותר אסתטי במטבח. אבל זה לא רק זה, מקרר אינטגרלי נחשב הרבה יותר יקר, ומצד שני גם מגיע בדגמים הרבה יותר פשוטים ולא בעלי תכונות מתקדמות כמו במקררים עומק 60 ס"מ. לכן יש כאן עניין של העדפה ואתם צריכים להחליט מה יותר חשוב לכם, מקרר "חבוי" או מקרר מתקדם יותר, בכל מקרה בשני המקרים הם נמצאים בעומק אחיד עם ארונות המטבח.

דילוג לתוכן