מאפיינים של כלבי פומרניין

כלבי פומרניין הובא לישראל בתחילת שנות ה- 70 ונהיו לאחרונה יותר ויותר נפוצים במדינת ישראל במיוחד בקרב מפורסמים ובעלי דעה באינסטגרם אשר משתמשים בו לצורכי שיווק . רוב המאפיינים החיצוניים והפנימיים שלו דומים לכלב סמוייד.  הם קטנים במיוחד ומתאימים לכל בית, מסתדרים הייטב עם ילדים קטנים והם כמעט ולא מנשירים שיערות בבית. מחירים של כלבים אלו עולה משנה לשנה באלפי שקלים בגלל הביקוש הרב שיש להם. לא תצליחו למצוא אותם באגודות של אימוץ כלבים וכיום ניתן רק לקנות אותם ממגדלים מוסמכים. כלבי הפומרניין בו הם בעל פרווה כפולה העוזרת להם לשמור על העור מפני השמש. כלב זה דורש זמני טיפוח גדולים במיוחד בשונה מכלב רגיל. יש לסרק את הכלב אחת ליומיים על מנת שלא יווצרו לו ״ראסטות״, לקלח אותו אחת לשבועיים ולגזור לו ציפורניים אחת לחודש. בנוסף ישנם מגוון רחב של מוצרי טיפוח ולבוש שניתן לרכוש לגזע המיוחד הזה. 

צבעים של כלבי פומרניין

גורי פומרניין מגיעים בגוון צבעי: שחור, לבן, קרם, אורנג ועוד. הם משנים בדרך כלל את צבעי הפרווה שלהם בזמן ההחלפה מפרווה של פומרניין גור לפרווה של פומרניין בוגר. ניתן לראות את צבעו הסופי של פומרניין בגיל שנה וחודשיים. 

לחלק מהגורים יהייה שינוי דרסטי בצבע הפרווה אך לא מחייב, ישנם גורים שהצבע שלהם לא ישתנה כלל ושתי המצבים זה מצבים תקינים. 

אז איך ניתן לאלף אותם?

כלב הפומרניין הוא כלב ידידותי חברותי עם ים אנרגיות וחכם במיוחד, ניתן לאלף אותו יחסית בקלות הוא לומד מהר מאוד פקודות כמו ״שב״ ״ארצה״ וכו׳ אך צריך סבלנות והתמדה רבה. בכל פעם שכלב מקשיב לכם תפנקו אותו בצופר כך הוא יבין שעשה את מה שביקשתם. 

מה טווח המחירים של כלבים אלו?

טווח המחירים הוא גבוה יחסית למחירי כלבים שאתם מכירים. המחיר משתנה בין מדינה למדינה, ובמדינת ישראל המחיר לא אחיד. הוא יכול להתחיל מ 5000 שקל ויכול להגיע גם למחיר של 16,000 שקל. המחיר תלוי אם הכלב הוא גזעי או מעורב. ככול שהכלב יותר גזעי, מטופח  עם תעודות ואילן יוחסין מפואר הוא יעלה יותר.

דילוג לתוכן