בת יםכלליכתבה ראשית

'מסע עם הלב': יום התנדבות חגיגי לרגל ראש השנה

יום ההתנדבות החגיגי בבת-ים שהתקיים הבוקר (שני), נערך זו השנה השנייה בעיר במסגרת מיזם 'מסע עם הלב', פרויקט התנדבות ארצי של 'פתחון-לב' ו'רשת 13' בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, העובר בין 10 ערים ברחבי הארץ. מדובר ביוזמה שמטרתה לעודד ערבות הדדית וסיוע לזולת לקראת ראש השנה. השנה, לראשונה המיזם בעיר נערך במשותף עם פרויקט 'הלב של בן'.

בסלי המזון המיועדים לחג, חולקו מארזי ירקות, פירות, תפוח בדבש, עוגה לחג, ממתקים, חומרי גלם ומאכלים נוספים לרווחת מבקשי הסיוע. במסגרת הפרויקט, סלי המזון מחולקים על ידי מתנדבות ומתנדבים מתוך הקהילה ולמען הקהילה, תוך שילוב חברות עסקיות מקומיות מובילות, בהן רשת "קרפור".

מתוך סך סלי המזון שיחולקו השנה בבת-ים, 1000 סלי מזון שיועברו ל-1000 משפחות, הינם תרומת משפחת רומנו. תרומת סלי המזון היא במסגרת פרויקט 'הלב של בן' שיזמה המשפחה ושמממש את חזונו וערכיו של בנם, בן אברהם רומנו ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים לפני כארבעה חודשים, בדרכו להושיט עזרה לפצועים, והוא בן 25 שנה בלבד.

בן נולד וגדל בבת ים, לאביו מוריס ואמו רלי, אח ליוסי ושירן. בביתו ספג ערכים אותם מימש עוד מנעוריו ועד למותו. בן התנדב במסגרות רבות ביניהן מש"צים, 'כנפיים של קרמבו' יחד עם ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, מד"א כחובש ונהג אמבולנס, בעמותת 'הילדים שלנו', הפועלת בביה"ח שניידר עבור הילדים החולים ומשפחותיהם ועוד. הוא האמין באכפתיות של הפרט בחברה, ובכך שיש לו יכולת להשפיע לטובה על הסביבה וכי המתנדבים והמתנדבות, משנים את העולם והופכים אותו לטוב יותר. את דרך החיים שסלל הפרויקט מבקש להמשיך.

ארגון 'פתחון-לב' בשיתוף פעולה עם הפרויקט 'הלב של בן'
קרדיט צילום: ניק צ'ולפאק.

הפרויקט 'הלב של בן' מנציח את דמותו ואמונתו בסביבה האנושית החיובית שאנו חיים בה, ומזמין אותנו לפקוח עיניים, להביט סביב ולהבחין באנשים הטובים שאנו פוגשים בדרכנו. הוא מזמין אותנו להמשיך את הטוב שבן עשה, להעביר הלאה את ערכי הנתינה וההתנדבות, לתת מהנשמה ומהלב – הלב של בן.

דילוג לתוכן