מתי לעשות השתלות שיניים?

רופאי שיניים משתמשים בשתלים דנטליים כבר עשרות שנים אך בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר האנשים השוקלים השתלת שיניים.

מתי כדאי לבצע השתלת שיניים?

השתלת שיניים יכולה להתבצע לפני או אחרי יישור שיניים.

לאחר יישור שיניים, רוב האנשים מחליטים לבצע השתלות שיניים. הסיבה לכך שהייתה עלייה במספר האנשים שמקבלים את השתלת השיניים שלהם היא בגלל ההתקדמות בטכנולוגיית השתלים והחומרים לאורך השנים.

עבור אנשים רבים, ההחלטה לבצע השתלת שיניים היא החלטה קשה. ה

היתרונות והחסרונות של השתלת שיניים אינם קלים לפענוח כי הכל עניין של העדפה אישית. עם זאת, ישנן סיבות לגיטימיות להשתלות שיניים שכל אדם צריך לדעת.

הסיבות הנפוצות ביותר להשתלת שיניים כוללות:

– שיפור בתפקוד הפה:

כאשר לאדם יש שן אחת או שתיים חסרות, לעתים קרובות הוא מתקשה ללעוס ולדבר. במקרים כאלה, ישנן שתי אפשרויות לאדם להסיר את אי הנוחות שבהיעדר שיניים במקום המתאים. אפשרות אחת היא לבצע שיניים תותבות על ידי רופא שיניים ואפשרות נוספת היא לבצע השתלות שיניים.

ההחלטה אם לבצע השתלת שיניים תלויה בפרט. זה יהיה אידיאלי אם תוכל לקבל החלטה מושכלת לפני שנכנסת לרופא השיניים לפגישה הראשונה שלך, אבל זה לא תמיד אפשרי מכיוון שגורמים רבים יכולים להשפיע על בחירה זו כגון:

– גיל המטופל

– מגדר המטופל

– מיקום המטופל

– היסטוריה משפחתית של אובדן שיניים

– המלצת רופא שיניים

הזמן הנפוץ ביותר להנחת שתלים הוא כאשר השן אבדה עקב תאונה או עששת. עם זאת, אם יש לך הרבה מרווח בין השיניים, כנראה שעדיף לחכות עד שתוציא את שיני הבינה שלך (אם עדיין לא עשית זאת).

השתלת שיניים היא אחת השיטות המוצלחות ביותר להחלפת שיניים חסרות. הם נמצאים בשימוש למעלה מ-75 שנים, וזו דרך בטוחה ואמינה להחליף שורשי שיניים שאבדו.

מתי יש לבצע השתלות שיניים?

ניתן להשתמש בשתלים דנטליים כדי להחליף שן הנגרמת כתוצאה מטראומה, ריקבון או סיבות אחרות. ניתן להשתמש בשתלים דנטליים גם כדי להשלים רווחים הנובעים מנסיגת חניכיים, פציעות שורשים ועקירות כאשר אין שיניים בריאות לשימוש כעוגנים.

ישנם גורמים רבים שיעזרו לך לקבוע מתי עליך לבצע השתלת שיניים. תצטרך לשקול את הגיל, הבריאות ואורח החיים שלך.

השתלות שיניים מבוצעות בדרך כלל במקרים הבאים:

1) כאשר מישהו איבד שן או שיניים בגלל אירוע טראומטי או תאונה. ניתן למקם אותם גם לאנשים שסבלו מעששת לאחר שהטיפול הקונבנציונלי נכשל והשן שלהם הייתה חלשה מכדי להציל אותם.

2) כאשר מישהו עבר טיפול שורש בתקווה שיוכל להיפטר מהכאבים שלו בעתיד. אנשים אלו עשויים לבחור לבצע השתלת שיניים כאמצעי מניעה מפני נזק נוסף.

3) כאשר מישהו צריך החלפה מיידית או שיקום שיניים עקב אובדן שיניים עקב סרטן, טראומה, זיהום וכו'.

למידע נוסך היכנסו לאתר של אדנטיקה סמייל.

דילוג לתוכן