"קריאת SOS מקצה העולם" | הסרט שטילטל את העולם וינער גם אתכם יוקרן בסינמטק חולון

"אם במקרה רכשת את המוצר הזה, בבקשה צור קשר עם ארגון זכויות אדם" – מכתב שהוברח ממחנה כפייה בסין, תוך סיכון חיים פער פתח לעולמם של עובדי הכפייה בסין. עכשיו הסרט "מכתב ממא-סאן-ג'יאה", העוסק ברמיסת זכויות האדם בסין – יוקרן בסינמטק חולון ב-6.1.2022

"אם במקרה רכשת את המוצר הזה, בבקשה צור קשר עם ארגון זכויות אדם" – נכתב במכתב שהוברח ממחנה כפייה בסין. הסיפור של המכתב יוצא הדופן, שנכתב תוך סיכון חיים ממשי, מתואר בסרט "מכתב ממא-סאן-ג'יאה", העוסק ברמיסת זכויות האדם בסין. הסרט יוקרן ביום חמישי, 6.1.2022 והוא ילווה בהרצאת מבוא קצרה, ולאחריו יתקיים שיח עם הקהל.

"אדוני, אם רכשת במקרה את המוצר הזה, בבקשה ממך שלח את המכתב לארגון זכויות אדם עולמי. אלפי אנשים כאן, הנרדפים בידי המשטר הקומוניסטי בסין, יודו לך ויזכרו אותך לעד". כך נפתח מכתב שהתגלה במתנה שנקנתה בארה"ב.

גילוי המכתב יצר הד תקשורתי בעולם והסיפור המיוחד מובא בסרטו של במאי קנדי. הסרט מציג סיפור נוגע ללב על אומץ לב וגבורה של רבים, הכלואים במחנות עבודה, בתי כלא ומחנות כפייה ברחבי סין, בהם אויגורים, אסירי מצפון ומאמיני הפאלון גונג. מדובר באסירים הנמקים במחנות עבודה בכפייה, מרביתם ככולם כלואים בגלל שהתריעו על עוולות ורשע, או בגלל שסירבו לוותר על אמונתם. הסרט היה מועמד לאוסקר בשנת 2019 וזכה עד כה ב-12 פרסים בפסטיבלים שונים.

הסרט יוקרן בסינמטק בחולון ביום חמישי ה-6.1.22 בשעה 18:00.
לרכישת כרטיסים – אתר הסינמטק

דילוג לתוכן