אביזרים ליום העצמאות

בכל שנה מגיע החג של ישראל – יום העצמאות. כולם יוצאים לחגוג את הקמת המדינה בפארקים, בבימות המופעים ובגנים הלאומיים. עבור רבים היום הזה הוא גם יום פרנסה: יום שבו אפשר למכור אביזרי יום עצמאות כמו כובעים, קשתות ועוד. בכתבה הבאה נסביר אך להיערך סיטונאית ליום העצמאות הבא עלינו לטובה.

 לדעת ממי לקנות

החכמה הגדולה בעסקי המסחר היא לקנות בזול ולמכור ביוקר. לכאורה מדובר בעניין פשוט, אך לא תמיד קל למצוא מקור טוב לרכוש ממנו סחורה. בהקשר של אביזרים וחפצים פשוטים לדוגמא, ישראל היא מדינה בה כוח הייצור יקר יחסית ולכן מוטב להשיגם מספק זר. מוטב לקנות אותם ממקורות בארצות בהן עלויות הייצור זולות באופן יחסי, כמו סין או מדינות מתפתחות אחרות אשר מפורסמות ביכולות ייצור גבוהות תמורת מחיר נמוך.

תקשורת ישירה עם ספק סיני (או כל ספק זר אחר) היא אינה פרוצדורה פשוטה. מנהגי המסחר אינם בדיוק אותם המנהגים שקיימים בארץ, וקיים חוסר ביטחון מסוים בנוגע לאספקת הסחורה. לכן מומלץ למוכרים קטנים שאינם בקשר רציף עם ספקים ממדינות זרות ליצור קשר עם חברות תיווך המתמחות בעניין. חברת ייבוא מוצרי פרסום (מרצ'נדייס בשפת היומיום) מקצועית תעזור להם להשיג את האביזרים הרצויים במחיר זול תוך עמידה על הבטחת הסחורה ולקיחת אחריות על התקשורת עם הספק החיצוני. 

לשגשג בממלכת אי הוודאות

זירת המסחר היא זירה קשה בה קיימת אי וודאות גדולה. בסופו של יום, אי אפשר לנחש כמה קונים יהיו למוצר זה או אחר. בתקופה הנוכחית ובצל הקורונה, אי הודאות גדלה עוד יותר, כשברקע עומד הסיכון לביטול אירועי יום העצמאות בשל התגברות אפשרית של התחלואה.

לכן חשוב לקחת מקדמי ביטחון מסוימים בהקשר של מכירת מוצרי יום העצמאות, במיוחד אם מדובר בדוכן ארעי אשר נסמך רק על אביזרי יום עצמאות (כובעים, נוצצים וכו') ולא על סחורה אחרת. מומלץ לקנות את הסחורה במועד מאוחר ככל האפשר, כשמסתמן שאירועי יום העצמאות אכן יקרו. בנוסף מומלץ לעשות ביטוח כלשהו לסחורה, למקרה והיא תיפגע בדרך כזאת או אחרת.

סיכון היא מילת מפתח בעולם הסיטונאי, ואי אפשר להעלים אותו לגמרי. מה שכן אפשר הוא למתן אותו באמצעות נקיטת אסטרטגיה מתאימה לזמן ולמקום. כך למשל, מומלץ לעשות מחקר שוק קטן בהקשר של מיקום דוכן המכירה על מנת שתדעו למקם אותו בנקודה חזקה בה ככל הנראה יהיה ביקוש למוצרים של יום העצמאות. גם לזמן כמובן יש משמעות, ושווה לנצל את שעות השיא של יום העצמאות לצורך מכירת האביזרים.

חנות בפתח תקווה. צילום: אודי שטיינוול, מתוך אתר פיקיויקי

טובים השניים מן האחד

עוד בהקשר של חלוקת סיכונים, מוטב בחלק מהמקרים להעמיד שני דוכני מכירה קטנים על פני דוכן אחד גדול. כך במידה והמכירות בנקודה אחת לא יצלחו עדיין תוכלו להנות מפירות ההצלחה של הדוכן השני. מדובר באסטרטגיה שתקפה למקומות מסוימים (כמובן שאין טעם בהקמת דוכן במקום בו אין איש בערב יום העצמאות) והיא דורשת בכל מקרה שני מוכרים לפחות, כך שהרווח הכולל יתחלק, אך היא עשויה להשתלם לעיתים.

עוד אסטרטגית מכירה שעשויה להתאים ליום העצמאות היא שימוש בדוכן מתנייד אשר אפשר להעבירו ממקום למקום. כך עם התקדמות הערב תוכלו לשנע את הדוכן למוקדים רלוונטיים, ובכך אולי להגביר את היקף מכירות האביזרים.

דילוג לתוכן