אושרה להפקדה תוכנית ההתחדשות העירונית במתחם החצב-התותחנים

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון אישרה אמש להפקדה בתנאים את תוכנית ההתחדשות העירונית המפורטת במתחם החצב-התותחנים בשכונת תל גיבורים. מדובר במתחם, שמקודם כחלק ממסלול רשויות, על ידי המינהלת להתחדשות עירונית בשיתוף עם עיריית חולון ובמימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. המתחם ממוקם בצפון השכונה ומחולק לשני תתי-מתחמים: תת-מתחם החצב, שמאופיין בבניינים דו-קומתיים נמוכים ותת-מתחם התותחנים, שמאופיין בבנייני רכבת בני שלוש קומות. התוכנית כוללת הריסת המבנים הקיימים ובנייה במקומם של מבני מגורים חדשים, שכוללים חזית מסחרית ורצפות לצורכי ציבור. אדריכלית התוכנית היא מיכל יוקלה ממשרד "סטודיו מיה" והפרויקט מנוהל בידי "לוג ניהול פרויקטים".

צוות התכנון בראשות מהנדסת העיר אדר' מימי פלג, יצר תוכנית התחדשות עירונית שמבוססת על שיפור הרשת העירונית והרחקת מבני המגורים מהכביש הראשי. התוכנית תואמת לתוכנית המתאר 2040 (שמצויה בהכנה) ולתוכנית האב להתחדשות שכונת תל גיבורים, שמתווה את עקרונות הבינוי ואת מאפייניו, מגדירה מערך דרכים לשיפור התנועה בשכונה, מנחה כיצד לחזק את הרשת הירוקה של המרחב הציבורי ונותנת מענה לפרוגרמה לצורכי ציבור. כמו כן, התוכנית תואמת את תוכנית ח/619 (שמצויה בהפקדה) אשר מגדירה את המתחם כמוקד להתחדשות עירונית.

בעלי הדירות במתחם מלווים מאז תחילת הפרויקט על ידי המינהלת להתחדשות עירונית בהתאם לחמשת השלבים המומלצים על ידה לקידום המתחם ולהוצאתו לפועל. במסגרת הליווי הקימה המינהלת יחד עם תושבי המתחם נציגויות דיירים והקנתה כלים וידע מקצועי. נציגות הדיירים בתת-מתחם התותחנים נמצאת בימים אלה בשלבים מתקדמים לבחירת יזם ונציגות הדיירים בתת-מתחם החצב נמצאת כרגע בשלב בחירת עורך הדין המלווה.

לשאלות בנושא קידום המתחם ניתן לפנות לעדי צברי, מנהלת תחום חברה וקהילה מטעם המינהלת להתחדשות עירונית, בטל' 052-2464006.

דילוג לתוכן