איך הקורונה השפיעה על הכניסה לארה"ב?

כל מי שניסה בתקופה האחרונה בעת מגיפת הקורונה, להנפיק ויזה לארה"ב, נוכח לדעת כי הויזה מתאחרת עד לשנה או יותר. הכוונה היא שהזימון יהיה לשנת 2011. כל תכנון קרוב של טיסה לארה"ב, עשויה לעלות בתוהו. מאז תחילת המגיפה, ויזה לארה"ב קורונה, הפכה להיות מורכבת, בגלל החוקים שמשתנים בארה"ב חדשות לבקרים בעקבות הקורונה. ישנן גם אזהרות נסיעה ספציפיות. גם ויזות שאינן למטרת הגירה, עשויות להיקלע לקשיים.

במרץ 2020, סגרה שגרירות ארה"ב בישראל את שעריה  למבקשי ויזות. גם לאחר נכן, כאשר היא נפתחה שוב, היו הגבלות בשעות הפתיחה ועם הזמן, רק לאזרחים אמריקנים, הייתה עדיפות. סטודנטים שמעוניינים ללמוד בארה"ב, יוכלו להקדים מעט את התור במספר חודשים. יש לתכנן את הטיסה לארה"ב מראש ולא לסגור תאריך, עד שאין לכם ביד  ויזה לארה"ב. באתר של CDC, ניתן למצוא מדינות שלא ניתן להיכנס אליהן בשטח ארה"ב, כך שאם כבר השגתם ויזה, מומלץ למצוא את הרשימה של המדינות באתר זה.

חידוש ויזה בארה"ב בתקופת הקורונה

על מנת לחדש ויזה בשגרירות ארה"ב, יש להציג את הדרכון שבו נמצאת הויזה לארה"ב והיא כבר לא בתוקף. צילום ויזה אינו זכאי להליך ללא ראיון, היות והדרכון עצמו הוא בגדר חובה.חידוש ויזה לארה"ב, חייבת להיות כאשר הויזה היא למשל משנת 2008, כי רק בשנה זו, החלו לקחת טביעות אצבעות למחדשי הוויזה. יש לשים לב, כי לא עברו 4 שנים מיום הנפקת הוויזה הקודמת. מגיש הבקשה לחידוש של הויזה לארה"ב חייב להיות מעל לגיל 14 שנה, היות ובגיל זה כבר נלקחות טביעות אצבעות לחידוש הויזה. יש לבקש את אותה הוויזה שניתנה קודם לכן ותוקפה פג. אלה הויזות שניתן לחדש ללא ראיון בשגרירות, אבל אם ברצונכם לבקש ויזה אחרת, יש להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב. החדשות הטובות הן, כי שירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב USCLIS, הודיעו כי בשנת 2022, בקשת ויזה H-1B, מתאריך 9.3.22 עד לתאריך 31.3.22, יכולים לקבל גרין קארד.

מדוע קשה יותר להנפיק ויזה לארה"ב בתקופה זו?

בגלל ניצחונו של ביידן בבחירות האחרונות בארה"ב, הגיעה שורה של צווים קשים, הכוללים בידוד, עטיית מסכות בבניינים פדרליים, תחבורה ציבורית וטיסות. זו הסיבה, כי ויזה לארה"ב קורונה, הפכה להיות קשה בהרבה יותר להשגה. ניתן לעקוב, אחר ביטול תורים ואולי ניתן יהיה להקדים באופן זה את התור שלכם לקבלת ויזה לארה"ב. ניתן גם להיכנס לעמוד הפייסבוק של ארה"ב, על מנת להתעדכן בפרטים חיוניים. ההשפעה הגדולה ביותר של הנפקת ויזות לארה"ב בתקופת הקורונה היא על גרין קארד, כאשר הכוונה היא לויזה  למטרת עבודה. תהיה הגבלה על ויזות למטרה זו לתקופות מסוימות, מלבד חריגים. עם קצת חיפוש, תוכלו להקל עליכם את כל הבירוקרטיה המתישה של הוצאת ויזה לארה"ב, באמצעות חברות העוסקות בכך כבר שנים.

קל יותר להנפיק ויזה לארה"ב באמצעות חברות פרטיות להנפקת ויזות

היום, כבר תוכלו ללכת על בטוח באמצעות חברות אשר מציעות ויזה לארה"ב, כאשר יהיה לכם קל יותר בזמן הקורונה. חברות וותיקות מתמחות בכל ההליכים ומעודכנות מאוד לגבי הגבלות והעיכובים בתקופת הקורונה. במקום לשבת מול המחשב ולחפש מועדים שהתפנו, ל יום ולבזבז זמן מיותר, תנו לחברות המתמחות  בהנפקת ויזה לארה"ב וכן, יכולות לסייע בכל הקשור אל חידוש ויזה לארה"ב. למשל, ישנם מקרים של חתונת בן משפחה או קרוב משפחה, כך שבאמצעות סיוע  מחברה אשר מתמחה בכל הקשור להנפקת ויזות לארה"ב, ניתן יהיה לזרז את הויזה.

דילוג לתוכן