אלקין ביקר במרכז הצעירים "בתיה" בשכונת עמידר בבת־ים: "השתכנעתי בחשיבות הפרוייקט"

ביום חמישי האחרון נפגשו שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, ראש עיריית בת-ים, צביקה ברוט ודני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך עתיד ב'בתיה', מרכז הצעירים הממוקם בלב שכונת עמידר בעיר בת-ים. 'בתיה' מהווה חלק מתכנית Beta צעירים פרי יוזמה של משרד השיכון, אגף מרקם ותיק (שיקום שכונות), תחום קהילה וצעירים אשר שמה במוקד את אוכלוסיית הצעירים בשכונות שיקום  כמושא לפיתוח והעצמה כחלק מתהליך חברתי עמוק. במסגרת התכנית עומד הרעיון כי צעירי השכונה ימצאו את הפוטנציאל הגלום בהם ויגשימו את חלומותיהם תוך הכרה בזהותם האישים והשייכות לקהילה והשכונה.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין אמר במהלך הסיור כי "אני מקשיב פה לדברי הצעירים שפועלים בשכונה בשיא המרץ והאיכפתיות ומרגיש שהשתכנעתי בחשיבות הפרוייקט".

צביקב ברוט, ראש עיריית בת-ים הוסיף ואמר כי "בהתחלה הייתי קצת סקפטי כי בת-ים אינה עיר גדולה. לקח לי בערך חצי שנה להבין כי ההחלטה להקים את מרכז הצעירים בלב שכונת עמידר, השכונה 'הקשה' ביותר בעיר, היא אחת ההחלטות הטובות ביותר שלקחתי. הפעילות של הצוות המדהים פה בשכונה היא בפירוש משנת קהילה."

מימין: דני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך עתיד, צביקה ברוט ראש עיריית בת-ים, שר הבינוי והשיכון זאב  אלקין. צילום: שומרוני-בן זאב תקשורת

דני פסלר, מנכ"ל רשת החינוך עתיד הוסיף: "רשת החינוך עתיד גאה להשאיר חותם ב-17 מעוזים של החברה הישראלית ברחבי הארץ. לתכנית Beta תפקיד חשוב בשינוי פני השכונות, חיזוקן והפיכתן למרחב מגורים אטרקטיבי ומבוקש על ידי צעירים ובכך לתמוך בתהליכי התחדשות עירונית וחברתית."

רשת החינוך עתיד, בראשותו של המנכ"ל דני פסלר, מונה 55 בתי ספר תיכוניים בפריסה ארצית ומפעילה את תכנית Beta לאחר שזכתה במכרז בשנת 2018.

דילוג לתוכן