בדרך להפוך לאוניברסיטה: HIT תקים שלושה בנייני מעונות חדשים

חברת סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי זכתה במכרז להקמת פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מעונות סטודנטים במכון הטכנולוגי HIT שבחולון. עלות הפרויקט – כ-140 מיליון שקל. נשיא HIT פרופ' אדוארד יעקובוב: "המעונות נכללים עם מספר פרויקטי תשתית אשר ימצבו את המכון בחזית המוסדות האוניברסיטאיים במדינה ויקדמו את הפיכתו לקמפוס אוניברסיטאי"

חברת סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי זכתה במכרז להקמת פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מעונות סטודנטים ב-HIT מכון טכנולוגי חולון בעלות של כ-140 מיליון שקל.

הפרויקט יכלול  שלושה מבני מעונות בני תשע קומות, בשטח של כ-16 אלף מ"ר הכוללים כ-430 דירות, 472 מיטות וכן כ-1,200 מ"ר של שטחי מסחר, מועדון סטודנטים ושירותים נלווים אחרים. כמו כן, במסגרת המיזם ייבנה חניון תת-קרקעי בשטח של כ-9,500 מ"ר לכ-290 כלי רכב.

הצפי לתחילת הבניה הוא ברבעון הראשון של 2020 צפי סיום הפרויקט – אוקטובר 2022.

החברה תספק את כלל השירותים הדרושים לשם הניהול, ההפעלה והתחזוקה של מתחם המעונות על כל חלקיו, לרבות שטחי המסחר, למשך תקופת התפעול והתחזוקה של 24 שנה ו-11 חודשים. עלות השכירות תעמוד על כ-1870 ₪ לסטודנט ותהיה מפוקחת על ידי המל"ג.

ראש עירית חולון, מר מוטי ששון, סיפר לנוכחים את השתלשלות ההיסטוריה של פרויקט המעונות וציין אף הוא את שיתוף הפעולה העמוק והמתמשך בין המכון לעירייה. עוד ציין ראש העיר את תרומתו החשובה של פרופ' יעקובוב נשיא המכון  וצמרת העירייה בחמש עשרה השנים האחרונות, לקידום הפרויקט. כמו כן הזכיר את דבריו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין באחד מביקוריו בחולון, אשר ביקש מראש העיר לסייע לקידומו של המכון.

פרויקט מעונות הסטודנטים יוצא לדרך. צילום: טל חיים

נשיא HIT פרופ' אדוארד יעקובוב בירך את הנוכחים ואמר כי לאחר מסלול ארוך ומייגע אנו שמחים להגיע ליום השקת הפרויקט אשר החשיבה עליו החלה עוד בשנת 2003. הנשיא ציין כי שיתוף הפעולה המוצלח וההיסטורי  של המכון עם עיריית חולון תרם רבות להצלחת הפרויקט ולהגעה ליום הנוכחי. הנשיא ציין בדבריו כי המכון הטכנולוגי הולך ומתפתח ומספר הנרשמים אליו עולה בהתמדה, וכי קיומם של מעונות עשוי לשפר בהרבה את חיי הסטודנטים המבקשים להתקבל אליו הן מהארץ והן מחו"ל. עוד אמר הנשיא כי הפרויקט הזה הוא הראשון מבין מספר פרויקטי תשתית אשר ימצבו את המכון בחזית המוסדות האוניברסיטאיים במדינה ויקדמו את הפיכתו לקמפוס אוניברסיטאי.

מר איציק מלאך, יו"ר ועדת המעונות, סגן יו"ר הועד המנהל של HIT והאחראי המיועד על הפיתוח הכללי של המכון, ציין בסיפוק את שיתוף הפעולה המוצלח בין כל הגורמים בתכנון הפרויקט אשר איפשר להתגבר על הרבה מהמורות בירוקרטיות ולתת את הדחיפה לסיום מוצלח והשקת המעונות של המכון הטכנולוגי.

את האירוע הנחה בחן רב מנכ"ל המכון, מר שמואל גולדברג, חבר וועדת המעונות ומהשותפים הפעילים לקידום ומימוש הפרויקט. בדברי ברכתו אמר: "זה היום, עשה השם, נגילה ונשמחה בו".

עוד נכחו באירוע סגן ראש העיר חולון זוהר נוימרק, מר יצחק ינאי, מר ערן שקד, עו"ד רענן הר זהב וצוות משרדו, חברי הועד המנהל של המכון פרופ' אהרון פלד ומר נתן פרידחי, ד"ר רפאל ברכאן ראש הרשות למחקר חדשנות ובינלאומיות ואורחים רבים.

דילוג לתוכן