במה הנהלת חשבונות באינטרנט שונה מזו המסורתית

מהם ההבדלים העיקריים בין הנהלת חשבונות מסורתית להנהלת חשבונות מקוונת באינטרנט? האם כדאי לכם להשתמש בשירותי הנה"ח באינטרנט? ובכן, האינטרנט המהיר שינה את חיינו מקצה לקצה, בתחומים רבים, ביניהם גם בתחום הנהלת החשבונות. התוכנה המקוונת נגישה ממכשירים רבים, היא מסייעת לעסקים הקטנים והבינוניים להתייעל, לחסוך הוצאות, לשפר שירות ללקוחות ולעקוב אחר תזרים המזומנים בקלות ובזמן אמת, וניתן לעקוב בקלות ובנוחות אחר ביצועי העסק ומצבו הפיננסי.

אמנם, המעבר להנהלת חשבונות באינטרנט אינה מייתרת את הצורך ברואה חשבון וביועץ מס, אך היא מפשטת ומייעלת את המעקב אחר הפעילות העסקית והמצב הפיננסי של העסק שלכם, ובכל רגע נתון אפשר לקבל מידע עדכני בלי להתקשר לרואה חשבון.

מהם ההבדלים העיקריים?

הנה"ח הוא תחום העוסק בתיעוד כל הפעולות הפיננסיות בעסק מסוים, תקנות המס בארץ מחייבות את העסקים להקפיד על רישום התנועות הכספיות, כולל רישום עסקאות כמו רכישות מלאי, מכירות, הכנסות שהתקבלו בעסק, רישום קבלות והוצאות ועוד.

בשיטה המסורתית להנהלת חשבונות קלאסית יש להעסיק מנהל חשבונות מוסמך, תפקידו לבצע רישום נכון של כל הפעולות הפיננסיות. מנהל חשבונות יכול להיות עובד של החברה או חברה חיצונית, לרוב יש לבצע את הרישום של הפעולות הפיננסיות על בסיס יומי. מנהל חשבונות מבצע את הרישום באמצעות תוכנה ממוחשבת המוכרת ומאושרת על ידי רשות המסים בישראל, לדוגמה תוכנה כמו חשבשבת או פיננסית. בסוף כל תקופה חשבונאית, יש להעביר לרואה החשבון מאזן בוחן ונתונים ודוחות נוספים.

בהנהלת חשבונות באינטרנט אין צורך להעסיק מנהל חשבונות מאחר והתוכנה המקוונת ידידותית למשתמש. כל אחד יכול ללמוד כיצד לבצע רישום נכון וחוקי של הפעולות הפיננסיות בתוכנה המקוונת, ובהתאם לפלטפורמה שבוחרים אפשר לקבל גם ליווי צמוד של מנהל חשבונות מוסמך ומנוסה.

להנהלת חשבונות באינטרנט יש יתרונות רבים כיוון שאין צורך להדפיס את החשבוניות והקבלות, חוסכים בנייר ודיו למדפסת, אין צורך ללכת לדואר ולרכוש מעטפות ובלים כדי לשלוח את החשבוניות והקבלות ללקוחות, מאחר ובלחיצת כפתור שולחים את המסמך ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני של הלקוח, ואין יותר תירוצים כמו החשבונית לא הגיעה בדואר.

שימוש בהנהלת חשבונות באינטרנט מבטיח חיסכון בהוצאות העסק, המערכת מייעלת את העבודה בעסק, חוסכת זמן ותורמת גם למיתוג של העסק. אפשר להשתמש בתוכנה המקוונת מכל מחשב נייד ונייח, יש מערכות המתאמות גם לשימוש בטאבלט ובסמארטפון. כמו כן, התוכנה המקוונת מסייעת לעסק שלכם להיות "ירוק", כלומר עסק השומר על הסביבה.

פתרון טכנולוגי חדשני ומתקדם

כאמור, האינטרנט המהיר שינה את חיינו, ותוכנות להנהלת חשבונות באינטרנט נחשבות לפשוטות ולקלות להבנה ולשימוש. עסקים רבים משתמשים בתוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט בגלל היתרונות הרבים שהיא מציעה, ולרוב העלות זולה ומסתכמת בכמה עשרות שקלים בלבד לחודש. כדאי גם לכם לעבור לתוכנה מקוונת להנהלת חשבונות, כך תיהנו מייעול העבודה, משיפור השירות וממעקב צמוד אחר ביצועי העסק.

דילוג לתוכן