ברוכים הבאים לחולון: שמעון פרס, עפרה חזה ויעקב פרי יזכו להנצחה בעיר

ועדת השמות העירונית של חולון, בראשות חבר מועצת העיר ד"ר מאיר רוק, אישרה בישיבתה אמש ליישם את הנצחתם בעיר של שלושה אישים שהלכו לעולמם.ולכבדם בקריאת בית ספר, סמטה ושביל על שמם

שמו של בית הספר החדש (ברוח הייטק היי) יוחלף לבית הספר שמעון פרס, לכבודו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל וראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס ז"ל. הבקשה להחלפת שמו של בית הספר התקבלה כבר לפני כשנתיים ביוזמת בית הספר עצמו, בעקבות תהליך חינוכי ודמוקרטי שהתקיים בו, שבמהלכו חקרו התלמידים ביוגרפיות של דמויות שונות. בתהליך, שבו השתתפו צוות בית הספר, הורים וכמובן, תלמידים, הוצעו עשרה שמות אפשריים, שדמותם תואמת את ערכי בית הספר. תלמידי שכבת ט' הכינו סדנות היכרות עם עשרת הדמויות והעבירו אותן לכלל התלמידים ובמסגרת הפנינג בחירות שנערך הגיעו לשלב הגמר שני שמות – אריק איינשטיין ושמעון פרס, כאשר שמו של פרס זכה לקבל את מירב הקולות.

סמטה שסמוכה לרחוב נעמי שמר בקריית אילון תיקרא על שמה של הזמרת עפרה חזה ז"ל. הבקשה להנצחת חזה, שבימים אלה מציינים עשרים שנה לפטירתה, התקבלה מאזרחים מוקירי זכרה, לפני כמה שנים ואף אושרה בעבר בוועדת השמות. אמש החליטה הוועדה ליישם את ההחלטה בקריאת סמטה על שמה באזור בשכונה בו מצויים רחובות על שמם של אנשי תרבות דוגמת: נעמי שמר, דבורה ברטונוב, מרים זוהר, ליא קניג, אפרים קישון ויאיר רוזנבלום.

הפילבוקס בחולון. באדיבות דוברות עיריית חולון

שביל העלייה לפילבוקס ייקרא מעתה על שמו של האלוף (במיל') יעקב פרי (פרולוב) ז"ל, שהיה מפקד גדוד 52 של חטיבת גבעתי בקרב על הפילבוקס שבתל א-ריש (שכונת תל גיבורים של היום), במבצע "חמץ", בשנת 1948. מדובר בשביל הכניסה הראשי לפארק הנוער, שמסתיים במצודה. הבקשה להנצחתו של פרי (פרולוב) התקבלה מאחותו של רב"ט עמוס דניאלי ז"ל, שנהרג באותו קרב דמים ומקום קבורתו לא נודע, לזכרם של הנופלים.

דילוג לתוכן