בת-ים כפי שלא הכרתם

רגע לפני שפרויקט הרכבת הקלה עתיד לחבר אותה מרחק דקות נסיעה ספורות מתל-אביב, נהנית עיר החוף מתנופת התחדשות ובנייה שלא נראו בה מזה שנים. מדריך מקוצר לרוכש הממוצע עבור דירות להשקעה בבת-ים

רוחות של שינוי נושבות בשנים האחרונות בעיר בת-ים. העירייה בראשותו של צביקה ברוט מקדמת השכם והערב תכניות פיתוח ובינוי מקיפות בכל רחבי העיר, בשילוב השקעה בתשתיות, חיזוק מערכת החינוך וביצוע צעדים נוספים שנועדו למצב את עיר החוף הסמוכה לתל-אביב, כיעד אטרקטיבי הן עבור התושבים המקומיים והן עבור מבקרי החוץ הפוקדים אותה מעת לעת.

לאור האמור לעיל ועליית הערך המתמשכת של הקרקעות במטרופולין תל-אביב, על אחת כמה וכמה בערי חוף כמו בת-ים, ניכרת מגמת עלייה מצד רוכשים פוטנציאליים המבקשים למצוא דירות למכירה בבת-ים, לטובת השגת תשואה גבוהה לעומת אזורים אחרים במטרופולין תל אביב בפרט ובארץ בכלל.

סיבה נוספת ומרכזית שהופכת את בת-ים למוקד אליו מביטים בשקיקה המשקיעים, מקורה בפרויקט "הרכבת הקלה" שעתיד לחבר את תושביה אל תל אביב ומוקדים אטרקטיביים נוספים תוך דקות ספורות וללא עומסי התנועה האופייניים אליהם נאלצנו להתרגל בעל כורחנו. קחו למשל את הנתון הבא, מחירי הדירות בבת-ים הסמוכים לתוואי הרכבת הקלה המתגבש, האמירו בשנתיים האחרונות בשיעור של 10-15 אחוזים. מדובר בתשואה "חלומית" עבור משקיעים שנמצאה ממש כאן אצלנו, ללא צורך להרחיק מעבר לים אל מדינות כמו יוון, פורטוגל או ארה"ב. התחזית היא שמחירי הדירות בעיר ימשיכו לזנק גם בטווח השנים הקרובות, כך שאם בידכם אפשרות לרכוש דירות להשקעה בבת ים (במיוחד בתוואי הרכבת) הנכם צפויים להרוויח ולא מעט.

ומה לגבי המחירים? בהשוואה "לבועה התל-אביבית" בהן המחיר הממוצע בדירות חדשות עשוי להגיע אף לטווח של 55-60 אלף שקלים למ"ר, הרי שבבת-ים המרוחקת בסך הכל מרחק קילומטרים בודדים, ישנן דירות יד-שנייה בהן גם כיום אפשר למצוא במחצית המחיר ואף מתחת, בטווח של 20-25 אלף שקלים למ"ר.

ההערכות החיוביות בשוק הנדל"ן כלפי בת ים משמשות כקטליזטור עבור ציבור המשקיעים, שממשיכים מצידם לנהור בהמוניהם לעברה. אז רגע לפני שייגמר, יתכן שהגיע גם הזמן שלכם ליהנות מתנופת ההתחדשות והבנייה האופפת את בת ים..

דילוג לתוכן