בת-ים לא עוצרת: התחדשות עירונית אשר תשנה את פני האזור

חברת אזורים הרסה 9 בניינים בשכונת רמת הנשיא בבת הים.  במקומם יוקם פרויקט MOMENT היוקרתי. הטקס התקיים בנוכחות ראש העיר בת-ים, צביקה ברוט, בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון של חברת אזורים, הרשי פרידמן ומנכ"ל אזורים, רון אבידן

אתמול, יום שלישי ה-7.6, נערך ברחוב השבטים בשכונת רמת הנשיא בבת-ים, אירוע ההריסה של תשעה בניינים אשר במסגרתו יעברו 144 משפחות לפרויקט MOMENT של חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית. הטקס היה במעמד ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, בעל השליטה ויו"ר הדירקטריון של חברת אזורים, מר הרשי פרידמן, מנכ"ל אזורים רון אבידן ודיירי הבניינים הנרגשים.

מדובר במהפכה גדולה אשר תשנה את פני האזור. מימוש תכניות משמעותיות לפינוי בינוי אשר מוביל אגף ההנדסה בעיריית בת- ים. מדובר בתוכנית הראשונה מתוך שורה של תכניות חשובות לפיתוח עירוני שלוקחות בחשבון החלפת תשתיות, שיפור סביבתי והעלאת רמת החיים של התושבים יחד עם חיזוק הכלכלה המקומית.

פרויקט MOMENT הנחשב לאחד מהמסקרנים ביותר בגוש דן, צפוי כאמור להיבנות בשכונת רמת הנשיא, מהשכונות המבוקשות בבת-ים, בין הרחובות ניסנבוים במערב, הקוממיות בדרום, קרן היסוד בצפון ומוהליבר ממזרח. זהו מיקום אידיאלי, בקרבת הים, הטיילת, הקאנטרי קלאב ונתיבי איילון ובצמידות לתחנת "העמל" של הרכבת הקלה, הקו האדום – קו שצפוי לפעול כבר בשנתיים הקרובות. במסגרת הפרויקט ייבנו 714 דירות בארבעה מגדלים מודרניים, בעלי 34-35 קומות. תמהיל הדירות בפרויקט הוא מגוון וכולל דירות של 3 עד 6 חדרים. כל דירה תכלול מרפסת, חניה ומחסן. רוכשי הדירות בפרויקט ייהנו ממפרט טכני גבוה ומרביתם אף ייהנו מנוף לים. הפרויקט ממוקם בסמיכת למוסדות חינוך ובנוסף, אזורים תקים במתחם מספר גני ילדים.

השכונה החדשה תכלול פיתוח שטחים פתוחים , גני משחקים, גני ילדים ומרחב חוגים עירוני. נמצאת בסמיכות לרובע העסקים המתחדש ולרק״ל שיופעל בשנה הבאה.

המתחם החדש תוכנן ע"י משרד האדריכלים גיורא גור באופן שמתאים לתקופה הנוכחית, והוא ייבנה בצורה ייחודית: המתחם מחולק לשניים כאשר בכל חלק יהיו שני מגדלים, וביניהם Roof garden פתוח, בגובה 6 קומות, המיועד לדיירים בלבד, כשטח משותף איכותי , פתוח וייחודי בסביבתו.

היתר הבנייה לפרויקט התקבל, וחברת דניה סיבוס צפויה לבצע את העבודות. האכלוס צפוי בסוף שנת 2025, כולל המתחם המסחרי ושטחי התעסוקה.

ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט: "העיר בת-ים נמצאת בתנופה של בנייה, פיתוח והתחדשות שלא הייתה כמותה. ההתחדשות העירונית היא כלי חשוב עבור העיר, גם מבחינה חברתית בכדי לשדרג את רמת החיים של התושבים.  הפרויקט החדש, בקרבת הטיילת והים ובצמוד לתחנת הרכבת הקלה יכלול פיתוח נרחב של השטחים הפתוחים לצד גני ילדים ומרחב חוגים עירוני וישדרג משמעותית את האזור כולו.  אני מברך את השותפים לדרך ואת הדיירים".

מנכ"ל אזורים, רון אבידן: "התכנסנו היום לאירוע מיוחד אשר מהווה מהפכה לשכונה וצפוי לחולל שינוי אדיר לאזור כולו. פרויקט MOMENT שצפוי לקום כאן הוא אחד הפרויקטים המובילים של חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית. תחום חשוב ואסטרטגי עבור מדינת ישראל, זאת על רקע בעיית היצע הקרקעות למגורים והמחירים הגואים. לצד, ההתפתחות העירונית, חשוב לנו גם לראות את טובת הדיירים ואת צרכיהם בכל שלב ולכן יצרנו מודלים שונים בהם מחד, אנו דואגים לשמור על האוכלוסייה המקומית ולייצר עבורה פתרונות יצירתיים, ומאידך, לתרום להתפתחות והתקדמות האזור כולו. כל זה כמובן, לא היה מתבצע ללא הדיירים.  עברנו תהליך ארוך של עליות ומורדות, למדנו את הצרכים המגוונים של הדיירים שלנו, בין היתר בזכותכם ובזכות הנציגות העומדת בראשכם אשר האמינה באזורים ונתתם לנו את האפשרות לקדם את הפרויקט הזה. היום הזה הוא יום מרגש קודם כל עבורכם, ואחר כך עבורנו. תודה. אני רוצה לברך שוב על היום הזה ולהודות לעיריית בת ים ובראשה עומד צביקה ברוט על השותפות לדרך. תודה לכל העובדים והשותפים לפרוייקט על העבודה הקשה וההתמדה ולבסוף אני רוצה לברך שוב את דיירי הפרויקט על עוד אבן דרך במסע הארוך שעברנו יחד בדרך להקמת הפרויקט

דילוג לתוכן