גאים בחולון

דגל הגאווה הונף היום בחזית בניין עיריית חולון, לציון חודש הגאווה שחל החודש. בנוסף, פנתה ראש מינהל החינוך בעירייה, אריאלה קידר, למנהלי בתי הספר העל-יסודיים, הזמינה אותם לתלות את דגל הגאווה במוסדות החינוך והסבה את תשומת לבם לחשיבות העיסוק בנושא הקהילה הגאה בבתי הספר.

"הקהילה הלהט"בית", כתבה קידר, "מהווה חלק בלתי נפרד מכלל הקהילה החינוכית ועלינו, אנשי החינוך, מוטלת האחריות המוסרית והמקצועית לחנך לתפיסות עולם שוויוניות, מכבדות אדם ומכבדות חוק, להעניק לתלמידים כלים רגשיים, ערכיים והתנהגותיים לשמירה על זכויות אדם ולהתנהגות שמעניקה יחס של שוויון כלפי כל אדם באשר הוא אדם, בלא קשר לנטייתו המינית או זהותו המגדרית.

כמו כן, עלינו להביע עמדה נחרצת נגד גילויי שנאה כלפי חברי הקהילה על בסיס נטייתם המינית וזהותם המגדרית. שבוע הגאווה מהווה הזדמנות לקיים עם התלמידים דיונים ושיחות להעמקת הידע שלהם באשר לקהילה הלהט"בית ובאשר לזכויות חבריה ליחס של כבוד, שוויון וקבלה. חשוב  שהעשייה החינוכית תבוא לידי ביטוי בעשייה מערכתית, בתוכניות ובפעילויות במסגרת שיעורי כישורי חיים, בהכרת הארגונים התומכים בחברי הקהילה, ברכישת ידע על הנושא ובמתן תמיכה אישית למורים ולתלמידים להט"בים ולמשפחותיהם".

דגל הגאווה מונף בחזית בניין עיריית חולון. צילום: עיריית חולון
דילוג לתוכן