הופקדה תכנית התחדשות עירונית לשכונת רמת הנשיא בבת ים: 964 יח"ד, אלפי מ"ר לתעסוקה ו-600 מ"ר שטחים פתוחים

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, בראשות אדר' דניאלה פוסק, החליטה להפקיד תכנית פינוי בינוי בשכונת רמת הנשיא בבת ים. התכנית שביוזמת קבוצת "אלמוג" ונערכה ע"י אדר' אילן פיבקו, חלה על שטח של כ-21 דונם בתחום הרחובות- כ"ט בנובמבר בצפון, נתיבי איילון ממזרח, רחוב הרב ניסים יצחק מדרום ובינוי קיים ממערב.

התכנית כוללת 964 יחידות דיור שיוקמו ב-4 מגדלים של 25-37 קומות לאורך רחוב כ"ט בנובמבר וב-6 מבני מגורים בני 10 קומות לאורך רחוב הרב ניסים יצחק. התכנית תחליף 8 מבני מגורים ובהם 224 יחידות דיור שיהרסו לטובת הפרוייקט. 194 מכלל יחידות הדיור יוקצו עבור דירות קטנות במיוחד של 55 מ"ר ו-. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית מציעה שטח משמעותי של 5 דונם עבור מבנה ציבור בהיקף של 5 דונם שיוכל לשמש עבור בית ספר יסודי, חינוך, דת, תרבות, ספורט, קהילה ורווחה ומוסדות עירייה. כמו כן, במסגרת התכנית הוקצו כ-600 מ"ר עבור שטח ציבורי פתוח.

זוג המגדלים המערביים במתחם בגובה 37 קומות כוללים קומת מסחר עם חזית כלפי רחוב כ"ט בנובמבר ומעליה מגורים. זוג המגדלים המערביים במתחם כולל קומת מסחר ועוד ארבע קומות תעסוקה ומעליהם מגורים. סך הכל התכנית כוללת 5,550 מ"ר לשימושי מסחר ותעסוקה ש שיאפשרו מסחר שכונתי ופתרונות תעסוקה מקומיים.

מתכננת מחוז תל אביב חוה ארליך-רוגינסקי ציינה כי "היתה כאן חשיבה תכנונית מעמיקה, ששילבה בתוכנית מענה לבעלי הדירות במקום, טיפול במרחב הציבורי והקצאת שטח לבניין ציבורי גדול, מבלי לשכוח שהפרויקט צריך להיות ריאלי וישים ומבלי לוותר על הצרכים הציבוריים".

המשנה למנכ"ל של קבוצת אלמוג, אמיר הלר ציין כי "אנחנו שבעי רצון מהדיון אתמול, זוהי בהחלט נקודת ציון משמעותית בדרך להקמת הפרויקט על פי החזון שלנו ובשורה גדולה לבעלי הדירות ותושבי הסביבה. חברת אלמוג המלווה את תהליך תכנון התב"ע של התוכנית מזה כ- 7 שנים מאמינה בתוכנית בכל ליבה וביכולתו של הפרויקט העתידי לשפר ללא היכר את איכות החיים של דיירי המתחם ולהוות פתרון מגורים לזוגות צעירים מהסביבה בזכות יחידות הדיור הקטנות הקיימות בתמהיל הדירות של הפרויקט".

דילוג לתוכן