החברות האמיתיות נמצאות פיזית פנים אל פנים, לא ברשתות החברתיות

במרכזי הנוער OU" ישראל – מקום בלב" בחולון מסכמים שנה, אומרים תודה, ומתחילים לחגוג את החופש הגדול

השבוע נפגשו חניכות "מקום בלב" כיתה ט' מביה"ס "יבנה" לפעילות השבועית עם המדריכה מוריה שאולי לפעילות בנושא "חופש משמעותי". הפעילות החלה בסדנת ניהול זמן, משם המשיכו הבנות והמדריכות בכתיבת מטרות ויעדים לחופש כיף ומשמעותי. הבנות עיצבו לעצמן לוח שעם אישי בו שובצו פתקים עם המטרות שהציבו לעצמן לחופש במטרה לממשן.

במקביל התקיימה הפעילות השבועית לחניכות כיתה ז' עם מדריכת הקבוצה תהילה פיינה. פעילות סיום שנת הלימודים בסימן "הכרת הטוב" לצוותי בית הספר. החניכות הכינו שלטים הוקרה לצוותים החינוכיים וצוות ההנהלה על מנת להודות על שנת הלימודים המאתגרת שכולנו עברנו בהצלחה. את השלטים תלו הבנות בחדר המורים ובמזכירות.

"מקום בלב" סניף חולון פועל בעיר כבר עשור, הארגון מפעיל מדריכות המלוות את הקבוצות מכיתה ו' ועד לסיום הלימודים בבית הספר כשהפעילויות נערכות אחת לשבוע לאחר סיום שעת הלימודים. בארגון מציינים שהייתה זו שנה מאתגרת במיוחדת לאור נגיף הקורונה שמנע את ההתכנסויות הנדרשות לקבוצות, אך בכל זאת המדריכות והרכזות עשו מאמצים רבים על מנת שהבנות תקבלנה את כל הנדרש על מנת להצליח ולהתקדם.

המדריכה מוריה שאולי: "אני שמחה לראות שהבנות נהנות בפעילות, נשארות ומשתפות פעולה גם לאחר שעות הלימודים במקום לחזור הביתה ולשקוע באפליקציות שבטלפון, אמנם אלו אפליקציות של הרשתות החברתיות, אבל החברות האמיתיות נמצאות פיזית פנים אל פנים יחד בבית הספר ובמקום בלב".

מרכזי הנוער של ארגון OU ישראל פרוסים ב-20 ערים בישראל ומצמיחים מנהיגות צעירה קהילתית, ומספקים מענה חברתי, חווייתי וערכי לבני נוער רבים. זאת באמצעות מדריכים מקצועיים ותוכנית שנתית הכוללת חוויות, פעילויות ערכיות, סדנאות צמיחה וחיזוק אישי, טיולים, תוכניות בר ובת מצווה, ושאר פעילויות שונות: התנדבות, חגים, עזרה לקהילה ועוד. הארגון נחשב לארגון היהודי הגדול בעולם כיום, הפרוש על פני 92 מדינות ומאגד כ-1000 קהילות יהודיות אורתודוכסיות באמריקה הצפונית.

דילוג לתוכן