היעדים התיירותיים המבוקשים ביותר בצפון בסתיו

הצפון יפה בכל עונות השנה, אך בסתיו הוא יודע להציע שילוב מושלם של מזג אוויר קריר ומרענן לצד צמחייה שאט אט מתחילה להוריק, כך שאם התגעגעתם לחצבים, לחלמוניות, לסתווניות, למראה השלכת הצבעוני ולריח הנקי שבאוויר, תגלו שרמת הגולן יודעת להציע כל זאת – יודעת להציע שילוב מושלם עבור חופשה מעט אחרת, כזו שמתרחשת בגבולות המדינה, אך שמעניקה תחושה של חו"ל, ולו כי בגולן מחכה לכם הפרש של 7 מעלות (פחות), נופים קסומים של הרים וגאיות, חיות בר שמנקדות את הגבעות, אינספור מעיינות צלולים ולא עמוסים וכמובן צימרים משגעים, מארחים אדיבים ואוכל אותנטי. אז לאן בדיוק מומלץ להגיע? להלן כמה הצעות:

עין זיוון

לפני שנפצח בהמלצות, נציין כי מומלץ להתעדכן באתר החדשות מהם היעדים החמים בצפון, אך אם מבקשים הצצה, נבחר בקיבוץ עין זיוון שמבטיח חופשה מדהימה בכל השנה ובמיוחד בסתיו. מדובר בקיבוץ קטן ומקסים שמחזיק צימרים איכותיים, יקב ידוע, בית קפה מענג, סדנת שוקולד מתוקה, חנות של דברים יפים וכמובן קרבה לשלל נקודות טיול שוות. מכאן שמומלץ להגיע אל נחל הגילבון המקסים שמציע מסלול רענן במיוחד, לעין מוקש, לשביל הגולן שמחכה ממש מעבר לשער ולעוד אינספור מעיינות שווים, כאשר אם כבר ירד הגשם הראשון מומלץ לצאת לשטח הפתוח ולחפש אחר פטריות טריות, ובו זמנית ליהנות מחזירי בר, יעלים, פרות וסוסים שמסתובבים חופשי.

Pixabay

נחל הגילבון

ציינו את נחל הגילבון, ופה נעצור לחדד מדוע מדובר באחד המסלולים היותר יפים. ובכן בכול עונות השנה זורמים בנחל מים, מצויות בריכות שכשוך והוא כולל את מפל דבורה ואת מפל הגילבון (שנחשב מאוד גבוה). בנוסף, מי שיביט קדימה, יתענג מנוף שבין היתר מציג את עמק החולה (עוד מקום ששווה ביקור), ומי שיבחר במסלול הארוך, יזכה להגיע לשרידי כפר דבורייה, בו מצויה הכתובת הידועה שמשויכת לתלמידי רבי יהודה הנשיא.

נחל שניר

אם יש מקום אחד שראוי לקטוף את הכתר של המקום המרהיב ביותר בצפון, הרי שללא ספק נחל שניר מהווה מתמודד רציני. נחל שניר מתחיל את זרימתו עוד בלבנון והוא מצוי במקום מרהיב – מוקף צמחייה מוריקה, סלעים עוצמתיים וכמובן צל מבורך. המראה מדמה את ציורי גן העדן, כאשר בסתיו חשים כיצד אט אט הזרימה נהיית יותר עוצמתית, כך שבעונה הנכונה ניתן ליהנות מצפייה בשיטפונות. כמו כן, בחודשי הסתיו נהנים מתצפית ערה על הציפורים ומעננות שמוסיפה המון אווירה.

אווירה רגועה

לסיכום נציין שלמרות המתיחות שיש אל מול אירן, סוריה ולבנון, עדיין כיף להגיע לצפון – למרות מה שמתרחש מתחת לפני השטח הצפון מאוד שליו, כך שהרבה יותר מעניין לגלות מעיין נסתר מאשר לחשוב מה קורה מעבר לגדר, ואכן אם תשאלו את התושבים, תגלו שהם נהנים מאיכות חיים, סומכים על הצבא וחשים ברי מזל לגור באחד המקומות היותר יפים במדינת ישראל.

 

דילוג לתוכן