הפתרון המלא לבעיות בדרכי השתן

אף אחד לא אוהב לחלוק מידע על בעיות רפואיות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבעיות אינטימיות יותר כמו בעיות בדרכי השתן. אבל מה קורה שכל שהייה בשירותים הופכת לסבל מתמשך? חשוב לדעת שבעיות בדרכי השתן גורמות לכאבים חריפים הפוגעים באיכות החיים ולכן, כדאי להכיר יותר את הנושא על מנת להבין מהן האופציות שעומדות לרשותכם.

בעולם הרפואה דנים בבעיות שונות בדרכי השתן, בין אם כתוצאה מהתייבשות או ערמונית מוגדלת ובין אם אי שליטה בשלפוחית המזוהה יותר עם נשים במיוחד לאחר הריונות ולידות. גברים רבים נוטים לסבול מתופעה של אבנים בשלפוחית השתן הנוצרות על ידי ריכוז גבוה של שתן בשלפוחית והתוצאה היא חסימה של זרימת השתן.

כאבי בטן ועוד תמרורי אזהרה שדורשים תשומת לב

בעיות בדרכי השתן מלוות בכאבים ובאי נוחות מתמדת ועשויות לבוא לידי ביטוי גם בדם בשתן, וכאבים בעת מתן שתן. לרוב יהיו כאבים באזור הבטן התחתונה, תחושת צריבה במהלך ההשתנה וההשתנה תהיה תכופה באופן מעורר חשד, צבע השתן יהיה לא רגיל.
נשים עשויות לסבול מתופעה זו לרוב בגיל המעבר עם הירידה ברמות האסטרוגן. חולי ציליאק ומי שסובלים ממחלת דרכי המרה או גידולים במעיים עשויים לסבול גם כן מבעיה זו.
לעיתים מדובר בתוצאה של בלוטת ערמונית מוגדלת החוסמת את זרימת השתן וכן בעיה עצבית או דלקת בשלפוחית ואפילו מכשירים רפואיים שונים שהוכנסו דרך השופכה על מנת לסייע בכלל בבריחת שתן ויש קשר בין אבנים בכליות לאבנים בשלפוחית על אף שמדובר באבנים שונות לחלוטין, הרי שמי שסובל מאבנים בכליות עשוי לסבול מאבנים בשלפוחית. ילדים עלולים לסבול מהתופעה במצבים שונים של זיהום, התייבשות ודיאטת דלת חלבונים, אבל עדיין מדובר בתופעה השכיחה יותר בקרב מבוגרים מאשר בקרב ילדים, במיוחד אצל גברים מעל גיל 50.

Pixabay

הופכים את האבנים ומוצאים פתרון

קיימות דרכים שונות להתמודדות עם בעיה מסוג זו כאשר ההמלצה הרווחת היא למנוע התייבשות ולהרבות בנוזלים. כמו כן, מחקרים הצביעו על כך שתוספת של ויטמין D יכולה לסייע בסיכוי להיווצרות האבנים וכן תזונה מאוזנת דלת שומן, שכן חומצות שומן נקשרות במחקרים שונים בהיווצרות התופעה.
נהוג לאבחן את התופעה על ידי בדיקת שתן פשוטה שלפניה יש להימנע למשך כשלושה ימים ממאכלים כמו תה, תותים ותרד ונטילת ויטמין C. יש רופאים שיבצעו גם בדיקה גופנית של הבטן התחתונה או בדיקה רקטלית כדי לבדוק גם מה מצבה של הערמונית ואף בדיקת CT לסריקה של האזור או אולטרה סאונד ואף רנטגן על מנת לבדוק אם הבעיה היא בכליות או שתן או גם וגם.

ניתוח להסרת אבנים וטיפולים משלימים

קיימות פרוצדורות כירורגיות להסדרת הבעיה אך אלה עשויים לגרור סיבוכים כמו זיהום בשופכה וכדומה וכן המנותחים נדרשים להסתובב מספר ימים עם קטטר לאחר ביצוע הניתוח ולא תמיד יש צורך בהסרה של האבנים – יש לפנות לייעוץ אצל הרופא. בכל מקרה, חשוב לדעת שיש בשוק גם תרופות למניעה וטיפול בבעיה המבוססות על חומרים פעילים אשר עשויים לעכב את היווצרות האבנים ולמנוע גם חומציות בשתן. היום נהוג להשתמש בטבליות הכוללות, בין היתר, חומרים כמו DIBASIC SODIUM PHOSPHATE ו-MONOBASIC POTASSIUM PHOSPHATE אשר יכולים לסייע בנושא וכן טבליות של POTASSIUM CITRATE ו-SODIUM CITRATE.

אל תחכו שבעיות בדרכי השתן יחמירו ויגרמו לכאבים או לסיבוכים. חשוב לפנות לרופא, לבצע את הבדיקות המומלצות ולבחון את כל שיטות הטיפול הנפוצות בתחום הכירורגיה והרפואה האלטרנטיבית וכן תרופות מרשם על מנת שהבעיה תטופל, הכאב ייעלם ותוכלו לחזור לתפקוד מלא ולהמשיך את חייכם בדרך הטובה ביותר.

דילוג לתוכן