הצילו! מה עושים עם פסולת של אגרנים כפייתיים

בעבר לא הייתה מודעות גדולה לנושא, אך כיום אנו מבינים שתופעת האגרנות הכפייתית היא שכיחה למדי. אמנם לא כל מקרה הוא קיצוני, אך כל מקרה צריך טיפול. המקרים הקשים עשויים להיות מצמררים למדי. המראות המתגלים בתוך דירתו של אגרן כפייתי וכמובן הריחות שהם חלק בלתי נפרד מכך הם חוויה מאוד לא נעימה. אגרנים כפייתיים חיים בהזנחה גדולה והמראות בביתם עלולים לזעזע כל אדם.

 

מה שחמור עוד יותר הוא שהתנהגות זו גם פוגעת בסביבה כולה. הפסולת המצטברת בבית יוצרת מטרד תברואתי ובטיחותי המשפיע על כל השכנים. זוהי הסיבה מדוע פינוי פסולת של אגרנים הוא דבר הכרחי.

 

חשוב לציין שפינוי פסולת של אגרנים לא נועד אך ורק לצורך פתרון המפגע, זהו גם צעד חשוב בדרך לשיקום חייו של האגרן הכפייתי. כאשר מעניקים לאגרן טיפול נפשי חשוב במקביל למצוא פתרון לכל הפסולת. זה חיוני להצלחת הטיפול. פינוי פסולת של אגרנים אינו נחשב לחלק מהטיפול והרשויות וגופי הרווחה אינם מטפלים בזה, עליכם לטפל בזה בעצמכם.

 

אל תיבהלו, אינכם צריכים להתמודד עם התיק הזה לבדכם, יש למי לפנות. קיימות חברות המתעסקות בפינוי פסולת מדירות והן הכתובת לפנות אליה. בעת הפנייה לחברות אלו חשוב לציין במפורש כי אתם מחפשים פתרון למקרה של אגרנות כפייתית, לא כל החברות העוסקות בתחום רוצות להתעסק בזה; אך ישנן חברות מוכרות בנישה זו והן עושות עבודה טובה. אם ראיתם כיצד נראית הדירה אתם בוודאי מבינים שאין לכם את היכולות להתמודד עם זה לבדכם. אין לכם את הזמן, אין לכם רכב פינוי ואין לכם מושג מה לעשות עם הפסולת.

 

פינוי פסולת של אגרנים

 

אם הבנתם שזה לא משהו שאתם יכולים לעשות בעצמכם, חפשו אחר חברת פינוי דירות. אם מצאתם חברה אשר מכירה את תחום האגרנות הכפייתית יש לערוך איתם פגישה מקדימה. במקרים מסוימים גם האגרן נמצא בפגישה, בסופו של דבר יש צורך לקבל את הסכמתו לפינוי. זוהי גם אחת הסיבות מדוע זה נעשה במקביל לטיפול הנפשי ומדוע אתם חייבים חברה בעלת ניסיון בתחום. מי שמעולם לא פגש אגרן כפייתי לא יודע איך להתמודד איתו, אך ישנן חברות בהן תוכלו למצוא אנשים היודעים כיצד להתמודד עם אגרנים וכיצד לדבר אל לבם. כמו כן יש לסגור את כל הפרטים הטכניים של הפינוי כמו מועד הפינוי, לוח הזמנים, העלויות וכל השירותים הנוספים הנדרשים.

 

פינוי הפסולת לאתרי פסולת מורשים הוא הדבר הבסיסי. לצורך כך חברת הפינוי תביא איתה צוות וציוד מתאים. אך סביר להניח שיש צורך גם בפעולות הדברה על מנת להתמודד עם המזיקים הרבים שצפויים להימצא בדירה ולהגיח מערמות האשפה. בדרך כלל גם מוציאים את כל הרהיטים על מנת לבצע חיטוי. ברור לכם שבדירתו של אגרן כפייתי ישנה רמה גדולה של הזנחה ולכן כדאי לבדוק אם חברת הפינוי יכולה גם לבצע תיקונים בבית.

 

דילוג לתוכן