התמונה החינוכית בחולון: שיעור נשירה של 0.6% בלבד, 75.6% זכאות לבגרות

מנתוני "התמונה החינוכית" של משרד החינוך לשנה"ל תשע"ח עולה כי שיעור התלמידים הנושרים ממערכת החינוך בחולון הינו מהנמוכים בארץ ועומד על 0.6%. 75.6% מתלמידי העל-יסודי זכאים לתעודת בגרות כאשר הממוצע הארצי עומד על70%. שיעור התלמידים הזכאים לבגרות איכותית בדגש על מתמטיקה חמש יחידות לימוד עלה ב-2%. אריאלה קידר, ראש מינהל החינוך: "שני אתגרים מרכזיים מובילים את האג'נדה החינוכית :צמצום פערים וטיפוח מצוינות. בשנה"ל תשע"ט, הוכנסו תכניות מגוונות שמטרתן להעלות את אחוז הזכאים לבגרות איכותית המאפשרת המשך לימודים אקדמיים".

משרד החינוך חשף השבוע את "התמונה החינוכית" במאות רשויות מקומיות ברחבי הארץ.  ברשימה, המונה שורת מדדים על מערכת החינוך העל-יסודית, הנכונים לשנת הלימודים תשע"ח, פורסמו שיעורי הזכאות לבגרות, כמו גם מבט רחב על כלל ההישגים והעשייה החינוכית בבתי הספר, דוגמת מעורבות חברתית, מניעת נשירה, שמירה על טוהר הבחינות, גיוס לצה"ל ועוד.

תלמידים מצטיינים מחולון (ארכיון). צילום: עיריית חולון

מהרשימה עולה כי אחוזי הזכאות לבגרות בחולון עומדים על כ-75.6% . 6.3% אחוזים מהתלמידים בחולון נמצאו זכאים לבגרות מצטיינת. 42.6% מהתלמידים בעיר ניגשו לבחינת הבגרות באנגלית ב-5 יחידות ו- 18.1% מהתלמידים בעיר ניגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה ב-5 יחידות.

אחוז הנשירה מבתי הספר העל יסודיים בחולון הינו שולי ועמד על 0.6% ואחוז ההתמדה הינו גבוה ועמד על -9.8% בשנת תשע"ח.

בעיריית חולון הביעו סיפוק מהנתונים וציינו, כי המדיניות העירונית, המובילה למניעת נשירת תלמידים ממוסדות החינוך וגורמת  לכמה שיותר מילדי חולון לסיים שתיים עשרה שנות לימוד במערכת החינוך, הצליחה מאוד  ובשנים האחרונות נמצאת חולון בטווח של פחות מאחוז אחד במספר התלמידים הנושרים.

דילוג לתוכן