זוכרים כבר 73 שנה: טקס זיכרון לזכר חללי גבעתי של גבעתיים

עיריית חולון קיימה טקס מרגש לזכר חללי גדוד גבעתי שנפלו במבצע "חמץ" בפילבוקס בחולון אשר כבשו את הכפר תל א-ריש במלחמת העצמאות.

עיריית חולון ערכה הבוקר טקס זיכרון לחללי גדוד 52 של גבעתי שנפלו במבצע "חמץ" שהתקיים בפסח בשנת 1948. הטקס נערך במקום נפילתם של הלוחמים, באתר הפילבוקס בחולון, בשכונת תל גיבורים, שנקראת כך על שמם. חיילי הגדוד, יחד עם כוחות נוספים, כבשו במלחמת העצמאות את הכפר תל א-ריש ואת עמדת הפילבוקס, שאיימו על שכונותיה של חולון, וספגו בשל כך מהלומה כואבת.

בטקס נשאו דברים מ"מ ראש עיריית חולון, זוהר נוימרק, שאביו היה לוחם בגדוד, נציגי הערים שבהן התגוררו הנופלים: ראשון-לציון ורחובות, נציגת המשפחות השכולות ונציגי הלוחמים. בטקס, בהנחיית מוטי כהן, מנהל המרכז הקהילתי קליין, השתתף גם החזן אבנר צדוק, שקרא פרקי תהילים ונשא את תפילת אל מלא רחמים. בתוכנית האומנותית הופיעו תושבי חולון: המעבד המוזיקלי והקלידן, יאור יעקב והזמרים אדווה רפאל ורפאל גטניו, שריגשו את הקהל בשירתם.

יצוין, כי בשנה החולפת אישרה ועדת השמות העירונית של חולון לקרוא את שביל העלייה לפילבוקס על שמו של האלוף (במיל') יעקב פרי (פרולוב) ז"ל, שהיה מפקד הגדוד, ובכך, להנציח את זכרו ואת זכר הנופלים.

דילוג לתוכן