חיסוני קורונה: "מכבי" בבת ים החלו במבצע החיסונים

ראש מחוז ירושלים ושפלה של מכבי ד״ר חגי פרנקל פתח את מבצע החיסונים של מכבי שירותי בריאות יחד עם ראש העיר צביקה בורג ויחד דנו בהיערכות של מכבי לחיסוני הקורונה ובדרכים נוספות לשיפור השירות לתושבים. מתחם החיסונים ממוקם באודיטוריום בת ים ברחוב שאול הדדי 6. במקום יוצבו 7 עמדות חיסון והוא יפעל בימים ראשון עד שישי.

ביום הראשון לחיסונים כבר הגיעו להתחסן במקום מאות חברי מכבי וצוותים רפואיים.  בהתאם להנחיות משרד הבריאות יחוסנו בתחילה בני 60 ומעלה וצוותי הרפואה ובמכבי מקווים כי בקרוב ניתן יהיה לחסן את כלל האוכלוסייה מוקדם ככל האפשר.

מתחמי החיסון מופעלים כך שמתאפשרת הפרדה מלאה בין אנשים בריאים שמגיעים להתחסן למטופלים חולים שמגיעים לקבל טיפול רפואי במרפאות. בדרך זו גם נמנעת התקהלות אסורה ומתאפשר הליך חיסון יעיל, בטוח ונגיש.
כדי להבטיח תהליך מהיר ונח, החיסונים יינתנו בקביעת תור מראש בלבד, כפי שבוצע השנה בחיסוני השפעת. לכל מטופל ייקבעו מראש שני תורים – למנה הראשונה ולמנה השנייה, שלשה שבועות לאחר מכן. רק מי שיקבל את שתי המנות ייחשב למחוסן מפני הנגיף.

ד"ר חגי פרנקל ראש מחוז ירושלים והשפלה, "אני נרגש מתחילת מבצע החיסונים. זהו רגע היסטורי עבור תושבי העיר והמדינה כולה וזוהי בהחלט זכות לעמוד בראש המבצע במחוז ירושלים והשפלה, בו יש כ- 600,000 חברים. כרופא אני מאמין ומשוכנע שהחיסון יעיל ובטוח. יחד ננצח את הקורונה ונחזור לשיגרת החיים המבורכת".

הנהלת מכבי וראש עיריית בת צבייקה ברוט
הנהלת מכבי במחוז השפלה וראש עיריית בת צבייקה ברוטצילום: מכבי שירותי בריאות

ראש העיר צביקה ברוט אמר, ״במשך קרוב לשנה אנחנו עובדים מסביב לשעון, בימים ובלילות, כדי לשמור על בת-ים עם אמת תחלואה נמוכה. פיתחנו את המודל הבת-ימי שהועתק לערים אחרות, וקיבלנו שיתוף פעולה מלא מהציבור הנפלא שלנו. כעת נדרש מהבת-ימים עוד מאמץ אחרון כדי שנוכל חזור לשגרה בהקדם. לכו להתחסן בהתאם לסדר שנקבע בקופות החולים, ועד אז חשוב להמשיך להקליד על מסיכות וריחוק״

דילוג לתוכן