חשיפה ראשונה: תכנית התחבר את תל אביב עם עריה הסמוכות

ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי והפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס חנכו את שביל האופניים הראשון בסדרה של שבילים שתהפוך את תל אביב לאמסטרדם של המזרח התיכון.

צילום:pixabay

המסלול החדש יצא מפארק הירקון ויחבר את תל אביב עם אזורי התעסוקה של בני ברק, כאשר את טקס גזירת הסרט יסיימו חולדאי ואדמס ברכיבת ראווה ראשונה לאורך המסלול החדש עם רוכבי ה-"Israeli Cycling Academy" שייצגו את ישראל בג'ירו במאי האחרון

שביל אופניים חדש על שם סילבן אדמס, היוצא מתל אביב ומגיע עד לאזור התעסוקה של רמת החי"ל ייחנך ביום ראשון הקרוב, 2 בדצמבר בשעה 12:00, בטקס חגיגי בנקודת המוצא שלו בפארק הירקון.

המסלול החדש הוא יריית הפתיחה של תכנית רחבה הרבה יותר, אשר תרשת את העיר בחמש השנים הקרובות במעטפת של שבילי אופניים מתקדמים באורך כולל של 110 קילומטרים אשר מוביל חולדאי, ושבה משקיע אדמס כחלק מהחזון המשותף להפיכתה של תל אביב לאמסטרדם של המזרח התיכון.

השבילים יובילו את הבאים מהערים הסובבות קרי חולון, בת ים, רמת גן ובני ברק לתוך תל אביב, באופן שיקל על עומסי התנועה ויאפשר לציבור להגיע למקומות העבודה באמצעות אופניים ובשבילים בטיחותיים במיוחד המייצרים חציצה בין הולכי הרגל לרוכבים.

הטקס ייערך במעמד ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי, מנכ"ל קק"ל קנדה לאנס דיוויס והפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס, כאשר בסופו יגזרו חולדאי ואדמס את הסרט ויחד עם רוכבי ה-"Israeli Cycling Academy" שייצגו את ישראל בג'ירו במאי האחרון – יצאו לרכיבת ראווה במסלול החדש.

השביל החדש משתרע על פני 3.5 קילומטרים. פרויקט ההקמה שלו ארך כשנה ומסתכם בעלות כוללת של כ-7 מיליון שקלים שגויסו באדיבותם של מנכ"ל קק"ל קנדה, יו"ר קק"ל העולמית דניאל עטר וסילבן אדמס, אשר דאגו למימון הפרויקט.

עבודות ההקמה כללו את הריסת הקיר הישן שהקיף את איצטדיון האתלטיקה והרחקתו של הקיר ב-2.5 מטרים צפונה, עבודת נטיעות, עבודות גיזום לכל אורך השביל, תימוך תעלת הניקוז, הוספת עמודי תאורה, שיקום הקיר של המימדיון, שיקום מדשאות ושיקום צמחיה – כל זאת במטרה לשמור על בטיחותם של הרוכבים ומשתמשי הדרך.

רשת זו תתווסף ל-140 ק"מ שבילי האופניים המסלולים כיום ברחבי העיר תל אביב-יפו.

דילוג לתוכן