טיפים לחיפוש דירות למכירה בבת ים

רכישת דירה היא החלטה חשובה. אתם עומדים להוציא את מיטב כספכם ולקחת משכנתא וזהו המקום בו אתם ומשפחתכם תחיו בו במשך שנים ארוכות. ישנם דברים רבים שצריך לקחת בחשבון מעבר לנושא הכספי. אז להלן כמה טיפים חשובים רגע אחד לפני שמחפשים דירות למכירה בבת ים.

 

טיפים למחפשי דירות

  1. לדעת מה הם הצרכים – רגע לפני שמתחילים להתחיל לחפש דירות למכירה בבת ים, חשוב שתגדירו לעצמכם מהם הצרכים שלכם ומהן הציפיות שלכן מהדירה. אלו יכולות להיות דירות סטודיו, דירות פנטהאוז, דירות 4 חדרים או 5 חדרים וכו‘. אתם צריכים לחשוב על הפרטים הקטנים, על המשפחה שלכם (כולל העתידית) ולהבין מה אתם צריכים מהדירה. חשוב לעשות זאת לפני שמתחילים לראות דירות. זאת בכדי למנוע מצב שבו תתבלבלו; למשל הדירה יכולה למצוא חן בעיניכם ובשיא ההתלהבות לא תשימו לב לכל מיני פרטים שעשויים להיות חשובים עבורכם בעתיד.
  2. לדעת מה התקציב – חבל לבזבז את הזמן על דירות שהן מחוץ ליכולות הכלכליות שלכם. כדאי להגדיר לעצמכם מהו התקציב ולבדוק מהן אפשרויות המימון שניתן לקבל בבנק. אתם יכולים לפנות לבנק לצורך קבלת אישור עקרוני למשכנתא, עוד לפני שמצאתם דירה ולפני שיש לכם חוזה. כך תהיו בטוחים שהבנק מוכן לאשר לכם משכנתא ולקבל פרטים כללים על היקף המשכנתא. בכל הנוגע למשכנתאות כדאי לכם להתייעץ עם יועץ משכנתאות.
  3. לצמצם את אזור החיפוש – גם אם החלטתם כי אתם רוצים לגור בבת ים, עדיין חשוב לזכור כי מדובר בעיר גדולה עם שכונות רבות. בוודאי ישנם אזורים שהם יותר אטרקטיביים או פחות אטרקטיביים עבורכם. למשל אולי תרצו לגור ליד דירות ההורים, אולי אתם מחפשים קרבה למקום העבודה או מוסדות לימוד. כאשר תצמצמו את אזור החיפוש תוכלו להתנהל ביעילות גדולה יותר.
  4. היעזרו באתרי הנדל“ן באינטרנט – חיפוש דירה בימינו נעשה באמצעות האינטרנט. אתרי האינטרנט מעניקים לכם כלים מתקדמים לצורך חיפוש. באתרי האינטרנט ניתן לבצע חיפוש לפי המאפיינים של הדירה, לפי המחיר ולפי האזור. בנוסף הם מציעים מידע מפורט ותמונות של הנכס. לחלופין תוכלו להיעזר במתווכי נדל“ן. תוכלו להגדיר עבורם את המאפיינים של הנכס אותו אתם מחפשים והם יבצעו עבורכם חיפוש.
  5. הכירו את השוק – מחירים של דירות יכולים להשתנות משכונה לשכונה ומרחוב לרחוב. לצורך הערכת שווי של דירה משתמשים בשמאי, אך בשורה התחתונה מחיר השוק הוא זה שקובע את מחירי הדירות. אתם בהחלט יכולים לחפש באתרי האינטרנט מידע על עסקאות דומות שנעשו באזור על מנת לקבל אומדן כללי של מחירי הדירות ברחוב ובשכונה שבהם אתם מתעניינים.
  6. לבחון את הדירה, הבניין והסביבה – כאשר אתם רוכשים דירה אתם חייבים לבחון את כל סביבת המגורים. בחינת סביבת המגורים נעשית גם באמצעות ביקור בנכס וגם באמצעות מחקר מקדים. כמו תמיד האינטרנט הוא מקום טוב לאסוף מידע .התרשמו מהדירה, מהבניין שבו היא נמצאת ומהשכונה באופן כללי. האם זהו מקום שקט או רועש, האם יש שירותים ומקומות בילוי וכו‘. לכל אחד יש את ההעדפות האישיות שלו.
  7. התנהלו בזהירות – רכישת דירה היא דבר שצריך להתבצע בזהירות ותוך כדי ביצוע בדיקות שונות. הבדיקות יבטיחו לכם את הלגיטימיות של העסקה וימנעו מכם גם לרכוש חתול בשק, כמו דירות עם ליקויי בנייה או הפרות בנייה. מסיבה זו אין למהר לחתום על התחייבויות. כדאי להתייעץ עם עורך דין אשר יבדוק את הנאותות המשפטית של העסקה. וגם שמאי מקרקעין על מנת לבדוק את מצב הדירה, התאמתה לתכניות, זיהוי ליקויים וכו‘.

 

טיפים אלו יסייעו לכם בבחירה מוצלחת של הנכס.

 

דילוג לתוכן