יישור שיניים בלילה

במאמר זה תוכלו לקבל מידע יעלי ושימושי על יישור שיניים בלילה ועל היתרונות והחסרונות שלו. בעזרת המידע המפורט במאמר תוכלו להחליט במהירות ובקלות האם יישור שיניים בלילה זו שיטת היישור המתאימה עבורכם.

הקושי של מבוגרים שזקוקים ליישור שיניים

עבור רבים תהליך של יישור שיניים הוא תהליך לא פשוט שכרוח בלא מעט ויתורים בדרך לתוצאה הרצויה. בימים אלו, בהם יותר ויותר מבוגרים בוחרים לעבור טיפולי שיניים קוסמטיים ולבצע יישור בגיל מבוגר, הנושאים העיקריים שעולים מול רופאי השיניים, קשורים לדאגות סביב נוחות ואסתטיקה.

מי שמעוניין לעבור יישור שיניים, בין עם בנעורים או בבגרות, מייחל לפתרון שלא יפגע במראה החיצוני ולא יגרום ליותר מדי אי נוחות בחיי היום-יום. עבור בני נוער, המראה החיצוני קשור לתחושות שייכות וקבלה שכל כך חשובות להם בגיל הזה ולעיתים גשר בולט יכול לפגוע בביטחונם העצמי. עבור מבוגרים, שלא עברו יישור שיניים בילדות או שעברו טיפול שכשל, המחשבה להופיע מול קולגות וחברים עם גשר בשיניים יכולה להראות כמשהו מביך ולא מותאם.

אך טיפולי שיניים אסתטיים לא חייבים להיות עניין פומבי כל כך. לשמחת כולם הרפואה בתחום עשתה צעדים מרשימים בשנים האחרונות למציאת פתרונות יצירתיים, שיתאימו למי שלא רוצה להתפשר על המראה החיצוני בזמן הטיפול.

הפתרון: יישור שיניים בלילה

טכנולוגיית יישור שיניים בלילה מאפשרת לעבור את תהליך יישור השיניים בדיסקרטיות וללא מאמץ מיוחד. למעשה מדובר על מכשיר ייעודי שיש להרכיב במשך 10 שעות ביממה וניתן לישון איתו בלילה. המכשיר תורם ליישור השיניים על ידי פעימות המופעלות באמצעות לחץ אוויר ואין צורך להרכיב אותו במהלך היום או בציבור.

יתרונות וחסרונות

חשוב לציין שהשיטה מתאימה בעיקר למי שיש לו מקרה פשוט יחסית של יישור שיניים ולא תתאים למי שסובל מבעיה מורכבת. מי שכן מתאים לטיפול על פי אבחנת רופא שיניים מוסמך, יכול להנות מיתרונות רבים. השימוש בשעות המנוחה ובלילה מאפשר לשמור על חשאיות מרבית למי שאינו מעוניין שידעו שהוא עובר את התהליך. כמו כן, נמנעת המבוכה שכרוכה במראה החיצוני של מי שמרכיב גשר או פלטה, בעיקר עבור אנשים בוגרים.

האם זאת השיטה בשבילכם?

כאמור, השיטה לא מתאימה לכל המקרים האורתודנטיים. מי שיש לו רווחים גדולים בשיניים או צפיפות גדולה מדי לא יהנה מהיתרונות של שיטת יישור שיניים בלילה. הדרך הטובה ביותר לדעת האם זאת השיטה בשבילכם היא להעלות את החששות לגבי המראה החיצוני שכרוח בטיפול בפני רופא השיניים שלכם, והוא ידע להתאים עבורכם את הטיפול המתאים ביותר.

ומה לגבי משך הטיפול? לרוב הטיפול יקח בין חצי שנה לשנה. זה תלוי במצב השיניים בתחילת הטיפול ובעיקר במידת ההתמדה של המטופל. על מנת להגיע לתוצאות מירביות, יש להקפיד על שימוש יומיומי במכשיר על פי ההוראות.

לסיכום, שיניים ישרות משדרות בריאות ומועילות לתחושת הביטחון העצמי. עבור מי שגם ככה סובל מחוסר נוחות או אפילו בושה סביב מראה השיניים שלו, חשוב פי כמה לתקן את המצב בצורה שלא תפגע בביטחונו העצמי עוד יותר, לכן יישור שיניים בלילה מהווה פתרון מצוין ודיסקרטי שמביא לתוצאות הרצויות, לרוב גם בעלות נמוכה יותר מאשר הטיפול המסורתי.

 

דילוג לתוכן