כל מה שרצית לדעת על פיקוח בנייה

כל תהליך בניה של בית פרטי, בניין דירות או מבנה ציבורי הוא תהליך ארוך ומורכב. הדבר נכון גם לתהליכים של שיפוץ בית או דירה. הרבה מאוד אנשים מנסים לעבור את התהליך הזה בכוחות עצמם ומגלים תוך כדי כמה קשה הדבר. ישנן כל כך הרבה משימות לבצע בו זמנית, כל כך הרבה טפסים ואישורים ונושאים בירוקרטיים להכיר ולדאוג להם, יש כל כך הרבה בעלי מקצוע לתאם ביניהם שזה פשוט קשה עד בלתי אפשרי לעשות זאת ללא עזרה מקצועית. בדיוק כאן נכנס לתפקיד מפקח בנייה מקצועי.

מה תפקידו של מפקח בנייה

מפקח הבנייה הוא איש מקצוע אשר עבר הכשרה מקיפה בתחום. תפקידו ללוות את פרויקט הבנייה משלביו הראשונים ועד נקודת הסיום, כלומר שלב מסירת המפתח ללקוח. המפקח הוא איש מקצוע מיומן אשר יודע כיצד לעשות את כל אותן המשימות שנראות לנו, אנשים פרטיים, כקשות ומסובכות. הוא יודע כיצד לתאם בין אנשי המקצוע השונים, כיצד לנהל את לוח הזמנים של הפרויקט וכן את התקציב שלו, הוא יודע את כל מה שצריך לדעת על מנת להשיג את האישורים הנדרשים לביצוע פרויקט הבנייה או השיפוץ וכיוצא בזה.

כמו כן, המפקח מחזיק בידע עצום על שיטות בנייה וחומרים, הוא נמצא באתר הבנייה ומפקח על העבודות המבוצעות במקום, מחפש ליקויי בנייה כדי לטפל בהם בזמן, והוא אחראי גם התקציב ועליו למנוע חריגות. למעשה, המפקח מהווה את עיניו של הלקוח הסופי באתר הבנייה, עליו לדווח ללקוח על קצב התקדמות העבודות, על בעיות שהתעוררו ועל פתרונות אפשריים כדי לקבל החלטות נכונות.

פיקוח וטיפול בליקויים

תפקיד נוסף של מפקח בניה הוא לוודא שלא קורות בעיות במהלך העבודה. עם זאת, פעמים רבות מתגלים ליקויים שונים במהלך פרויקט הבנייה. מפקח בנייה מקצועי ומהימן ידע כיצד לטפל בליקויים אלו וכיצד לפתור את הבעיות השונות שצצות במהלך העבודה. ליקויים אלו הם בדרך כלל ליקויים אשר נדרשת עין מיומנת לאתרם וידע מקצועי על מנת לטפל בהם וכאן באה לידי ביטוי מומחיותו של מפקח הבנייה.

מפקח בנייה אמין

כאשר אתם פונים לשכור את שירותיו של מפקח בנייה חשוב מאוד לבדוק את רמת המקצועיות שלו. כדאי לבדוק האם יש לו תעודת מקצוע, כמה שנות ניסיון יש לו בתחום, על כמה פרויקטים פיקח בעבר והאם אלה פרויקטים דומים לפרויקט שלכם. האם הוא פיקח על בניית בית פרטי או פיקח רק על פרויקטים ציבוריים? כמו כן, אתם יכולים לבקש ממפקח הבנייה איתו אתם בקשר מספרי טלפון של לקוחות עבר שלו ולקבל מהם המלצות.

ככה תדעו אם אתם בידיים טובות או לא וזה דבר חשוב מאוד כאשר אתם עומדים לבנות או לשפץ בית. מפקח בנייה אמין ומנוסה יכול לעשות את כל ההבדל בין פרויקט מוצלח שעומד בזמנים ובתקציב לבין פרויקט בנייה עם הרבה עיכובים וחריגות מהתקציב.

דילוג לתוכן