כנס פורשים לגמלאות בחולון: פורשים כנפיים

בחולון נערך לראשונה כנס תושבים לקראת פרישה לגימלאות. מאות רבות נענו להזמנה וגדשו את תיאטרון חולון, שם קידמו את פניהם דוכני הסברה ומידע בנושאי פנאי והעשרה, תעסוקה, התנדבות ומעורבות חברתית ואורח חיים בריא, לצד כיבוד קל והזדמנות לפגוש מכרים וחברים.

צילום: טל קירשנבאום

את הערב פתח המתכלל העירוני לנושא אזרחים וותיקים, אדיר כוכב, ממינהל הרווחה והשירותים החברתיים, שהסביר כי כנס זה הינו סנונית ראשונה בשורה של מהלכים מקיפים בחולון, למתן מענים לדור הוותיקים, המונה בחולון כ- 30,000 תושבות ותושבים.
ריתק את הקהל ד"ר צבי לניר, איש מרשים וחוקר מומחה בתחום התכנון האסטרטגי והגיל השלישי, שסיפר את סיפורו האישי המדגים כיצד 'גיל התבונה' כפי שהוא קורא לו, משלב הפרישה והלאה, יכול להיות הגיל המאושר, המאוזן והשליו ביותר! לא למנוחה (ודעיכה) אלא לעשייה, פעילות, איתגור ואימון בלתי פוסק של המוח הגמיש, תוך דחייה של מה שהוא מכנה 'גיל הזקנה'.
ראש העיר מוטי ששון בירך על היוזמה החשובה והדגיש כמה הדור המבוגר תורם לחברה: "אפשר וצריך ליהנות מהיכולות ומהניסיון שלכם באופן שיועיל לכולנו", אמר ששון. מנכ"ל העירייה יוסי סילמן סיפר הכוונה להמשיך וליישם את תוכנית האב לאזרחים וותיקים בשורה של יוזמות כגון: שילוב אזרחים ותיקים בלימודים בכל בית ספר תיכון בעיר, מרכז הכוון ומידע לגיל השלישי והתאמת מרחבים ציבוריים והפיכתם למזמינים ושוקקי חיים.
בחלק האמנותי היו המון צחוקים עם מוני מושונוב הגדול.

הערב השאיר את המשתתפים עם הרבה חומר למחשבה!

בריאות והצלחה לכל הפורשים!

דילוג לתוכן