כ-180 מתושבי בת ים הגיעו לכנס נשים של העבודה-גשר-מרצ עם יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס וח"כ רויטל סויד

באוירה חמה ומפרגנת למרות מזג האויר הקר, התכנסו השבוע כ- 180 תושבים שמילאו את אודיטוריום העירוני ע"ש רוטשילד בבת ים בכנס נשים של מפלגת העבודה-גשר-מרצ. הכנס המרגש התקיים בהשתתפות חברות הכנסת של "העבודה-גשר מרצ" – יו"ר גשר- ח"כ אורלי לוי אבקסיס, ח"כ רויטל סויד, יחד עם אלה ונה יו"ר נעמ"ת במרחב, חברות המועצה – קטי פיאסצקי יו"ר מועצת העיר בת ים, חברת מועצת העיר פרופ' לאה בם, מועמדת ברשימת גשר והפעילה החברתית כרמן אלמקייס, מנכ"ל גשר (מנכ"ל משרד השיכון לשעבר) חגי רזניק, תושבות ותושבי העיר בת ים.

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס: "חשוב שנעצים את הילדות שלנו כבר מגיל צעיר. נשים משנות את הפוליטיקה, את השיח והן מביאות תקווה. לחברות מועצת העיר וליו"ר נעמת במרחב אמרה : נשים הן מנהיגות אבל בעולם הפוליטי אנחנו לצערי בתת יצוג ובעולם המוניציפלי זה אפילו בולט יותר. אתן משמשות דוגמה לנשים שפועלות למען קידום נשים, משפחות וילדים בנושאים שהם לטובת החברה כולה. נמשיך לפעול לצמצום פערים בין שכר נשים לגברים, לזכויות יולדות, חד הוריות, לטובת פנסיה לנשים ולהעלאת קצבת הזקנה".

ח"כ רויטל סויד: "בחירות שלישיות תוך פחות משנה. הציבור עייף – ובצדק, מאוכזב, יש תחושה שהמדינה תקועה. הירי בדרום נמשך; תפוסה בלתי אפשרית בבתי החולים ואפשר לדבר עוד על החינוך שהופקר לידי שר אולטרא חרדל״י ועל רמיסת שלטון החוק ואוכפיו בידי לא אחר מאשר שר המשפטים. כל אלו תסמינים של מדינה לא מנוהלת, שצריכה מדיניות שתראה את אזרחיה, ותקשיב לצרכים האמיתיים שלהם. נמשיך להאבק על המדינה ועל ערכיה עם הפנים לעתיד ותקווה לשינוי.".

אלה ונה: "המשפחה שלי נמצאת כאן, ואני יודעת איזה ערכים אני רוצה שהם יספגו מתוך דוגמה אישית. הגיע הזמן לבחור בחברי ממשלה שמתיחסים לאזרח הקטן ולחיי היומיום שלנו. חברות הכנסת שנמצאות כאן מייצגות אותנו באמת".

קטי פיאסצקי: "בבת ים יש רוחות של שינוי בכל הקשור לנושא המגדרי. יש בבת ים 11 חברות מועצת עיר, הרבה מעל הממוצע הארצי מבין הערים הגדגולות.

מחקרים מראים שבמקומות בהן יש יותר נשים בעלות תפקידים, יש פחות שחיתות ונשים מיטיביות עם נשים אחרות, עם ילדים ועם משפחות. כשליש מהמשפחות בבת ים הן משפחות חד הוריות (מנתוני הלמ"ס) וכ- 40 % הם עולים מחבר העמים. מי שרוצה להבטיח יצוג נשי בכנסת יש מפלגה אחת שמיישמת הלכה למעשה את הדאגה לנשים – העבודה-גשר-מרצ".

צילום: העבודה-גשר-מרצ
צילום: העבודה-גשר-מרצ
צילום: העבודה-גשר-מרצ
דילוג לתוכן