למה לקנות מאווררי תקרה מעוצבים לבית?

מאווררי תקרה מעוצבים לבית אינם המצאה חדשה, אבל למרות השכיחות שלהם, בעלי בתים ושוכרי דירות רבים תוהים לגבי אופן השימוש הנכון במאוורר תקרה. אנשים רבים אינם מבינים שהפעלה פשוטה של סיבוב להבי המאוורר לא תמיד מספיקה. מאוורר התקרה שלכם מצויד בתכונה מיוחדת שמאפשרת לשמור על תחושת קרירות וחמימות נעימה בבית, בהתאם לכל עונה.

כך, למשל, בחודשים החמים, מאווררי תקרה מעוצבים לבית משמשים להזרמת אוויר בחדר ושמירה על קרירותו. אבל האם ידעתם שיש מתג מאוורר תקרה שיכול לעבוד גם בחורף על מנת לחמם את החדר? הנה השיטות לבחירת מאוורר התקרה הנכון למטרותיכם.

איך עובדים מאווררי תקרה מעוצבים לבית?

אופן פעולת מאווררי תקרה מעוצבים לבית נוגע לכיוון שבו הלהבים מופנים. הגדרת הלהבים לסיבובים בכיוונים שונים משפיעה על האופן שבו מוזרמת לחדר תנועת אוויר קרה או חמה. השימוש בתכונה זו מבוסס על הפעלת מתג בקרת מאוורר התקרה, כמפתח לשינוי כיוון סיבוב הלהבים.

הגדרה אחת מסובבת את הלהבים בכיוון השעון, וההגדרה השנייה פועלת לסיבוב נגד כיוון השעון. ניתן לקבוע את כיוון המאוורר על ידי הערכת הכיוון שלו מנקודת מבט, בעמידה מתחתיו. אבל איך יודעים מתי להשתמש באיזו הגדרה?

הפעלת מאוורר תקרה להזרמת אוויר קר

בקיץ, יש להגדיר את אופן הפעולה של מאווררי תקרה מעוצבים לבית לסיבובים נגד כיוון השעון. בשיטה זו, אוויר קריר נדחף כלפי מטה וגורם לאפקט "קור רוח" שגורם לחדר ולגוף להרגיש קרירים.

הפעלת מאוורר תקרה להזרמת אוויר חם

בחורף, מאווררי תקרה מעוצבים לבית מתפקדים כנכס נהדר לחימום הבית. הגדרת כיוון הלהבים נגד כיוון השעון, כלומר, במהירות הנמוכה ביותר, מושכת לאט את האוויר כלפי מעלה, והרחק מכם, לכיוון התקרה.

תנועה זו מושכת אוויר קריר מעלה ומעקרת את האוויר החם שמצטבר ליד התקרה כאשר הוא עולה. האוויר החם נדחף למטה, לכיוון הרצפה, מה שגורם לחדר להרגיש חם, ומאפשר לכם להוריד את התרמוסטט במערכת מיזוג האוויר.

חיסכון באנרגיה

עם מתג ההפעלה של מאווררי תקרה מעוצבים לבית, ניתן להפחית באופן משמעותי את עלויות חשבונות החשמל, מכיוון שמאוורר התקרה רק מניע את האוויר, ואינו משנה את הטמפרטורה של החלל. אופן פעולה זה מסביר את גורם קור הרוח שמוביל להורדת טמפרטורת הגוף עם הבריזה ממאוורר התקרה.

כך, למשל, אם המזגן שלכם מוגדר לטמפרטורה מסוימת ואתם יושבים מתחת למאוורר בחודשי הקיץ החמים, העור שלכם יתחיל להתקרר ללא שינוי ממשי בטמפרטורת החדר.

בשימוש בשילוב עם מיזוג אוויר בקיץ, ניתן להעלות את התרמוסטט לרמה של ארבע עד חמש מעלות ללא אובדן נוחות, ועדיין לחסוך עד שלושים אחוזים בחשבונות החשמל שלכם. בחורף, אתם יכולים להפחית את העלויות בשיעור של עד 15%! החיסכון הזה מצטבר לסכומים רציניים מדי שנה.

 

דילוג לתוכן