מה לומדים בלימודי הנדסאי מחשבים

צעירים רבים שמשתחררים מהצבא מתלבטים בשאלה האם ללמוד כעת לימודים אקדמאיים שיהיו אולי מעניינים אך לא יעניקו תעודת מקצוע או דווקא לבחור במסלול המאפשר לימודים מקצועיים עם תעסוקה מובטחת בסופם? זו אכן שאלה טובה שעל כל אחד להכריע בה באופן אישי. למי שמעוניינים בלימודים מקצועיים פתוחים מסלולים רבים, ביניהם לימודי הנדסאי.

כיום המקצועות ההנדסאים – הנדסאי  תוכנה או מחשבים, הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי רפואי, הנדסאי תעשיה וניהול וכדומה – הם מקצועות מבוקשים מאוד בשוק העבודה. אם אתם מתלבטים אם ללמוד לימודי הנדסאי מחשבים או לא, ורוצים לדעת עליהם יותר, אז הגעתם למקום הנכון. מיד תדעו כל מה שצריך בנושא.

לימודי הנדסאי מחשבים

הלימודים במסלול זה יאפשרו לסטודנטים להכיר את מבנה המחשב ומערכות ההפעלה שלו לעומק. בלימודים אלו תלמדו שפות תכנות כגון אסמבלר, JAVA, ++C וכיוצא בזה; תלמדו על רשתות תקשורת, על האינטרנט, בסיסי נתונים, ניהול פרויקטים ו-UML, ניתוח ועיצוב מונחה עצמים ועוד. כל זאת לצד לימודים בסיסיים בתחומים כמו מתמטיקה, סטטיסטיקה, אנגלית, אלקטרוניקה וכו'.

במסלול ללימודי הנדסאי מחשבים רוכשים ידע מעמיק על מבנה המחשב, יש להשתתף במגוון קורסי חובה ובהמשך בוחרים קורסים בהתאם להתמחות הספציפית. ניתן להתמחות בתוכנה ואז לומדים שפות תכנות שונות, ואפשר להתמחות בחומרה ואז יש לקחת קורסים שונים. זהו מסלול לימודים מעניין ומגוון, בסוף הלימודים יש להגיש פרויקט גמר.

תנאי הקבלה למסלול לימודים זה הינם תעודת בגרות או אישור של משרד החינוך על ציון חיובי במתמטיקה ואנגלית ברמה של 3 יחידות ובלשון עברית ברמה של 2 יחידות. לחילופין, ניתן להציג תעודת בוגר מטעם המכינה הטכנולוגית להנדסאים או לטכנאים, תעודת בוגר ממכינה קדם אקדמאית או אוניברסיטאית, תואר אקדמי אחר או תואר הנדסאי. לרוב, הלימודים נמשכים כשנתיים ובסיום הלימודים תקבלו תעודה מוכרת מטעם המכללה, אשר תפתח לכם דלתות רבות בשוק התעסוקה.

השתלבות בשוק העבודה

לאחר הלימודים יכולים בוגרי המסלול להשתלב בשוק העבודה בקלות. חברות הייטק ומפעלים תעשייתיים רבים מחפשים לשכור את שירותיהם של הנדסאים מוכשרים ומיומנים לביצוע שורה ארוכה של תפקידים ומשימות. היתרון הגדול במקצוע זה הוא בכך שזהו מקצוע שהביקוש אליו רק הולך וגובר. זאת בשל ההתפתחות הטכנולוגית המהירה שאנו עדים לה כיום המובילה לכך שמערכות ממוחשבות הופכות להיות יותר ויותר מרכזיות בהרבה מאוד תחומים.

הנדסאי שסיים את לימודיו יכול להשתלב בתעשיות ההייטק ולהתמחות באחד מתוך כמה תחומים: בתחום התוכנה, הכולל תקשורת בין מחשבים או שפות תוכנה, למשל או בתחום החומרה העוסק בכל הקשור למערכות פיקוד ושליטה, פיתוח רכיבים או אחזקת ציוד. הלימודים במסלול זה מעניקים לכם ידע מקצועי נרחב, יחד עם ניסיון מעשי עוד במהלך הלימודים. ידע וניסיון אלו אינם נופלים ברמתם או איכותם משל בעלי תואר אקדמי במחשבים.

דילוג לתוכן