מוכנים לגיוס: 120 חניכים מעמותת "אחריי!" בחולון ובת ים במסע חוף אל חוף מרגש וייחודי – "אנחנו שוברים את תקרת הזכוכית"

עשרות בני נוער חניכי אחריי! לצה"ל מבת ים וחולון יצאו שלשום למסע העצמה ייחודי במסגרת פעילותם בעמותה. המסע יצא לדרך מחוף בת-ים, עד לחוף תל אביב וחזרה. "המטרה במסע היא לערבב בין הקבוצות וליצור אחווה בין שכבות אוכלוסייה שונות", מספר עדי פסח, מדריך קבוצה מבת ים. "ההוואי מאוד שונה בין הערים. האתגר בבת ים הוא גדול, גם מבחינת רווחה וגם מבחינת נכונות של הנוער ומה שאנחנו מייצרים זה העלאה של המוטיבציה וחיבור בין הערים".

לפני שנה בלבד, מצבן של שתי קבוצות האימונים לבני נוער העומדים לפני גיוס בבת ים היה עגום בשל מספר חניכים נמוך מאוד. ״בשנה שעברה הקבוצות בבת ים היו על סף סגירה", מספר עדי פסח, מדריך של קבוצה מבת ים. "ובזכות מלחמה ורצון גדול הקבוצות פועלות כיום ובקבוצה שלי יש 45 חניכים שנותנים את הלב והנשמה״.

הדגלים של בת ים וחולון מונפים בגאווה. צילום: אנג׳ליקה אוסטפנקו
לחלום בגדול. צילום: אנג׳ליקה אוסטפנקו

בזכות עבודה מאומצת של הצוות והחניכים באחריי, הקבוצות צמחו והפכו למשמעותיות ביותר עם גרעין חזק של בני נוער אשר המוטיבציה שלהם להתקדם, לעבוד יחד ולבסוף להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל מהווה דוגמא. המסע אתמול שקיימו בני הנוער סימן חגיגה והעצמה של הדרך אותה עוברים בני הנוער, בדרך ליצירת אחווה וגיבוש. פסח: "ממקום שאין, כשנוח להתלונן ולהיות את המקום שאני חלש ונשתמש בזה כתירוץ אנחנו מראים שלא משנה מה אנחנו ממשיכים קדימה, שוברים את הכל ומנפצים את כל תקרות הזכוכית שיש".

קרוב למאה החניכים שצעדו על החוף, חוו אתגר יוצא דופן באמצעות ההליכה על החול עם עליות וירידות. כמו כן החניכים עצרו לביקור קצר במרכז פרס לשלום ביפו תוך כדי המסע.

עדי פסח. צילום: באדיבות המצולם
צועדים על החוף. צילום: אנג׳ליקה אוסטפנקו

הבחירה לקיים את המסע בחופים של ערים מרכזיות בארץ אינו מקרי. "רצינו שיראו אותנו", מסביר פסח. "בדרך כלל הסדרות והמסעות מתקיימים בטבע במקומות מרוחקים. הפעם רצינו להפגין את הכוח שלנו ושכולם יראו את הנוער המדהים שלנו".

דילוג לתוכן