מחולון לזלצבורג: מכללת תלפיות שותפה למחקר בין לאומי בתחום ההוראה

מכללת תלפיות לחינוך בחולון נבחרה להשתתף כמייצגת החינוך הממלכתי דתי בפרויקט בין לאומי מטעם תכנית ארסמוס פלוס יחד עם  מספר מכללות בארץ ועם ארבע אוניברסיטאות מאירופה

הפרויקט הבינלאומי מיועד לשפר את שלב הכניסה להוראה של מורים חדשים ומטרותיו הן: מניעת נשירה והשמעת קולו של המורה המתחיל ובו משתתפות אוניברסיטת אקסטר באנגליה, האוניברסיטה של טאלין באסטוניה, אוניברסיטת בוקרשט ברומניה והאוניברסיטה של זלצבורג באוסטריה נוסף על המכללה האקדמית לחינוך תלפיות מחולון.

נציגות המכללה מחולון. צילום: דוברות מכללת תלפיות

בשבוע שעבר נערך כנס של כלל השותפים באוניברסיטת זלצבורג שבאוסטריה. נושא הכנס היה חינוך לערכים ומטעם מכללת תלפיות השתתפו :  גב' עידית פסטרנק ראש יחידת הכניסה להוראה, ד"ר רחל הולצבלט ראש מערך ההדרכה, ד"ר אביגיל צברי ראש רשות המחקר, גב' מרשה חכמון מרכזת התכנית להסבת אקדמיים באנגלית, וד"ר בלהה בשן ראש המחלקה ללימודי המשך.

במחקר הערכה שליווה את התכנית במכללת תלפיות נמצא שהפרויקט מסייע לקליטתם של המורים החדשים בבית הספר ומשפר את שילובם במערכת.

 ראש המכללה בנימין בהגון ברך את משתתפות הפרויקט ואמר: "השתתפותנו בתכנית היוקרתית היא תעודת כבוד לפעילותינו כמכללה לחינוך המובילה את החדשנות החינוכית ועוסקת בהעצמה של ציבור המורים. קליטתם של המורים באופן מוצלח במערכת החינוך לאחר סיום לימודיהם הנה אחת המטרות העיקריות של המכללה ואחוזי ההשמה הגבוהים של הבוגרות מעידים על כך. נמשיך ללמוד וללמד".

 

דילוג לתוכן