מעוניינים להחליף את המטבח הישן במטבח מעוצב וחדיש יותר – לאיזה סגנון עיצוב מטבח כדאי לשדרג?

החלטתם להחליף ולשדרג את המטבח הישן? מצוין! חשוב מאוד, בטרם אתם מתקשרים לחברת מטבחים או לבעל מקצוע מתחום השיפוצים או הנגרות בכדי לשדרג את חלל המטבח, רצוי קודם להתחיל בבחינת תכנון החלל ומכמות מקומות האחסון.

החלטה על רמת הגימור ואיכות חומרי הגלם שבהם אנחנו רוצים להשתמש. תכנון התקציב המדויק הוא גם פרט משמעותי במיוחד בשלב הראשוני של תכנון המטבח או שיפוץ המטבח הקיים. חשוב מאוד שלא לשכוח להשאיר כסף נוסף לשלב הבלתי צפוי, כלומר: בכל עבודת שיפוץ או בנייה עלול להיות מצב שבו יעלו בעיות או תקלות לא צפויות שידרשו תוספת של תקציב מידי. על מנת שלא להיות מופתעים ולהגיע למצב שבו העבודה נתקעת בגלל חוסר יכולת של תשלום.

עוד על מטבחים מודרניים – כידוע, כבר בכניסתנו לבית- התבוננות על חלל המטבח משקפת בדרך כלל את הסגנון העיצובי של מראה הבית כולו. חלל המטבח מספק עבורנו שירות של בישול, אכילה, ארוחה משפחתית יומיומית שלהם אנו זקוקים. עם זאת, לא רק שחשוב שבמטבח יהיו הארונות ומקומות הישיבה והאחסון המסוגלים לספק את הפונקציה המתבקשת, אלא בנוסף לכך רצוי שחדר זה יהיה גם אסתטי. באמצעות תכנון מוקפד הכולל מקומות אחסון רבים, תכנון מערכת אינסטלציה ומוצרי חשמל, וכן באמצעות בחירת עיצוב מיטבי ניתן לשדרג ולשפר את חזות חלל זה. חשוב לזכור, כי עיצוב חדש של שיפוץ עלול להימשך זמן רב – אפילו שבועות רבים. לפיכך, רצוי להתכונן גם באופן מהותי ומעשי למצב שבו לא ניתן יהיה לתפקד בבית כולו או במקום השיפוץ בפרט. לוח זמנים מתוכנן ומקובל על פי סוג השיפוץ וגודלו חייב להיות ידוע עוד לפני תחילת העבודה.

מטבח כפרי הוא מיומנות – האינדיקציה הברורה ביותר לבחינת הצלחת התוצאה תהיה במידה רבה על פי עמידה בלוח זמנים מדויקת. ולכן, על מנת להצליח בתכנון המטבח באופן המיטבי ביותר רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע מתחום המטבחים ולשאול את דעתו לגבי כל סוג של חלק בשיפוץ המטבח, האינסטלציה והחשמל- כל זאת בהתאם לתקציבו, ללוח הזמנים המשוער וכמובן ליכולתו של בעל המקצוע לבצע את העבודה הכוללת של המטבח הנדרש על פי מיומנותו וניסיונו. פעמים רבות בעל המקצוע יתקשר במהלך העבודה לספקי משנה ולבעלי מקצוע שונים כמו אינסטלטור, חשמלאי, צבעי ועוד, על מנת להשלים את שיפוץ ושדרוג המטבח.

דילוג לתוכן