נשים מעצימות – המין היפה הוא המין החזק

במאה העשרים ואחת, העצמת נשים הינו תחום חדש ומודרני. השאיפה לשוויון הרקיעה שחקים וכיום ניתן לראות נשים הנוגעות במגוון תחומים שונים ומגוונים. ממנהלות משק בית ועד פוליטיקה. נשים עובדות בתחום הרפואה, חינוך, הייטק והיד עוד נטויה. ישנם ארגונים רבים הפועלים כדי להעצים נשים ולחזק את מעמדן בחברה בארץ ובעולם. היום זה ידוע שנשים הן לא רק עקרות בית שמגדלות ילדים, אלא נשות אשכולות המפעילות עסקים משגשגים.

דרושים עובדים סוציאליים

עם השנים, קמו מספר ארגונים החותרים להעצמה נשית. בארגונים אלה נכללים ארגונים כמו ויצו, נעמת וכ"ן. נעמת, למשל, הוא ארגון הנשים הגדול בישראל. ארגון זה מספק צרכים משפטיים, חינוכיים וחברתיים לנשים וילדיהן. בין היתר מספק הארגון תמיכה לנשים מוכות או אמהות יחידניות. לכן, בארגונים כאלו דרושים עובדים סוציאליים ואנשי חינוך, מטפלים ועורכי דין. בארגון כמו נעמת דרושים תמיד אנשים טובים. מטרת הארגון והעובדים בו היא לדאוג לרווחת נשים, להעצים את נוכחותן וליצור שוויון הזדמנויות לנשים בחברה הישראלית.

Pixabay

לובשות את המכנסיים בבית

נשים רבות כיום יוצאות לעבוד בתחומים חדשים שעד כה היו אופייניים רק לגברים, ואף "לובשות את המכנסיים בבית". בשנים האחרונות התקבלה תופעה בה נשים מעבירות את "מתנת" חופשת הלידה לבני זוגן על מנת לחזור לעבודה ולקריירה כמה שיותר מהר אחרי לידת תינוקותיהן. יותר שוויוני מזה, קשה למצוא. ב-2019 אין דבר שאשה אינה יכולה לעשות.

תפקידי מטפלות דרושים

נשות חינוך כמו גננות, סייעות, חונכות ומטפלות שדואגות לרווחת הילדים הן תרומה נפלאה של נשים. לימודי מטפלות דרושים על מנת להכשיר מתעניינים בתחום ואנשים שכבר עובדים בגנים, לתפקידים בעלי משמעת מעבר לסיוע – בהם יוכלו להתקדם. נשים העובדות בתחום מטפלות מעשירות את הידע שלהן ומקצועיותן, ואף יכולות בסוף התהליך לנהל מעון פרטי משל עצמן.

סיכום

תחום זה צובר תאוצה והינו פעילות אדירה ומבורכת שמשנה את כללי המשחק במדינה ומטרתו שוויון מלא בין גברים לנשים. נשים הן אלה שמחנכות את דור ההמשך ברובן, דואגות לקיומן ורווחתן ואף מצליחות לתמרן בן חיי משפחה לקריירה.

דילוג לתוכן