פארק "מגדלים בשדרה" בחולון יוצא לדרך

הפארק הציבורי המתוכנן יתאפיין בפינות חמד מעוצבות ואלמנטים ייחודיים. מוטי ששון, ראש העיר: "העירייה תכננה שדרה שהיא פארק, המהווה חיבור אינטגרלי בין שטחה הוותיק של העיר לבין שטחה החדש. המקום ישמש כמקום פנאי והתרגעות לתושבי השדרה וכן לתושבי העיר".

הדמיה: ברוס לוין
הדמיה: ברוס לוין

החברה הכלכלית לפיתוח חולון פרסמה אתמול מכרז להקמת פארק ציבורי גדול במתחם האורבני החדש  "מגדלים בשדרה" בשטח של כ-30 דונם ולאורך של כ-500 מ'. הפארק ייבנה על פי המפרטים הטכניים המיוחדים והתכניות שהוכנו על ידי אדריכל הנוף הצרפתי ז'אן פול ויגיה ולצדו אדריכל הנוף הישראלי, ברוס לוין.

הפארק יתאפיין בפינות חמד מעוצבות ואלמנטים ייחודיים, שיבואו לידי ביטוי במזרקות , בפינות משחקים, באזורים המדמים את דיונת החולות של חולון, בשבילים, בהגבהות, באזורי הישיבה ועוד, כאשר הכל יזכיר שזירת מערכת תכשיטים ייחודית.

כל המרכיבים יהיו עשויים מאלמנטים ומחומרי גמר, שיאפיינו רק את פארק מגדלים בשדרה, לרבות מערכות התאורה, השבילים, הספסלים, הצמחייה ועוד. כך, למשל, לאורך הפארק תשתרע פרגולה, השוזרת את הפארק לאורכו. מעבר למעבר המוצל שהיא תאפשר, היא תיתן אפקט של ראי,  שיהווה מקור עניין והנאה למשתמשי הפארק.

מתחם הפארק נמצא בין רח' גולדה מאיר לבין רח' ההסתדרות ומכוון לפתחה של כיכר העיר העתידית.

שורות המגדלים שנבנו משני צדי השדרה הינם בגובה 25-18 , כוללים כ-1650 יח"ד וכן שטחי משרדים, מסחר ושטחי ציבור. לשכונה הוכנו הנחיות עיצוב מפורטות הן למבנים והן לתכנון הנופי מתוך כוונה להבטיח את האיכות ואת הייחודיות של המתחם.

דילוג לתוכן