ציונית בדם: הילדה שעלתה מצרפת לבדה, גדלה והשתקעה – והגיעה לחולון

זהו סיפור ציוני במיוחד על ילדה מצרפת, שהלכה עם הרגש שלה, עלתה לארץ לבד, התגייסה לצבא ובנתה בית וקריירה לתפארת מדינת ישראל. תכירו את סברינה דהן מחולון

סברינה דהן (37) נשואה לדניאל, גם הוא עובד בנק, מק"ל בפלטינום, אמא לשלושה בנים: איתן (9.5), יוני (7) וליאם (5), גרים בחולון. ילידת צרפת, חבל אלזס – לוריין, בו גדלה עד גיל 18. "בגיל ההתבגרות התחזקה אצלי מאוד הזהות היהודית והרגש הציוני. לאחר השתתפות בתוכנית המוכרת "תגלית" החלטתי סופית לארוז מזוודות ולעלות ארצה בגפי ללא אף אחד מבני משפחתי". מספרת סברינה.

עם הגעתה לארץ,  החלה ללמוד עברית באולפן, עם עולים צעירים מרחבי העולם, במרכז הקליטה בעיר אשקלון. לאחר כשנה, התגייסה לצה"ל ושירתה כמדריכת שר -אל, מלווה קבוצות מתנדבים מחו"ל לפרק זמן של עד 3 שבועות ביחידות צה"ל השונות. התפקיד כלל ליווי, הדרכה והכוונה של אזרחים מתנדבים ממדינות העולם בפעילות בבסיסים ברחבי הארץ ואחריות על כלל הצרכים האישיים שלהם במהלך תקופת ההתנדבות, כמו גם הכנת תכנית חינוך יומית בנושא מדינת ישראל וצה"ל לחיזוק ולהעמקת הקשר של התפוצות עם מדינת ישראל.

"בשירות הצבאי הוכרתי כחיילת בודדה ועברתי לא מעט קשיים, יחד עם זאת פגשתי אנשים מדהימים שעזרו לי והזמינו אותי לשבתות וחגים. השירות בצבא היה משמעותי ומעניין", ציינה סברינה.

סברינה דהן
בשירות הצבאי. צילום: אלבום פרטי

לאחר הצבא למדה סברינה תואר ראשון במדעי הרוח, באוניברסיטת בר אילן ובסיומו השתלבה בבנק הפועלים שם היא עובדת כבר שלוש עשרה שנים. בתחילה כבנקאית במחלקה פרטית בסניף דיזנגוף סנטר, שם עסקה בעיקר בשירות ללקוחות תושבי חוץ. לאחר כשנתיים עברה למרכז הארצי לתושבי חוץ, המוכר יותר תחת שמו השני, "סניף הירקון", שם עבדה כעשור. "אפשר בהחלט לומר שגדלתי וצמחתי יחד עם הסניף,  את התקופה הכי משמעותית בחיים שלי, חלקתי עם עובדי הסניף שהפכו למשפחה. מרבית העובדים בסניף באו  גם הם מרקע דומה לשלי וחוו עליה וקליטה ממדינות שונות. אפשר לומר שהסניף שלנו הוא מיני מגדל בבל בו נשמעות שפות שונות ומגוון תרבויות" אמרה סברינה בהתרגשות.

במהלך השנים התחתנה סברינה עם דניאל, עברה שלושה הריונות ושלוש לידות תוך חמש שנים, גם מבחינה מקצועית התפתחה מאוד, עברה קורסים והכשרות כולל קורס אשראי בכיר. במהלך שנת 2020, הסניף נסגר והבניין המיתולוגי נמכר. צוות הסניף פוזר ליחידות הבנק השונות.

כיום סברינה עובדת במרכז שירות עסקי בחולון, נותנת שירות ללקוחות חטיבה עסקית בשוק ההון. "זכיתי להגשים את החלום הציוני שלי להקים משפחה מדהימה בארץ ישראל. אני גאה להיות חלק מצוות בנק הפועלים ולתת שירות ללקוחות הבנק בארץ ובעולם" סיכמה סברינה.

סברינה דהן
סברינה דהן. צילום: אלבום פרטי
דילוג לתוכן