קנס של 130,000 ₪ על בעל נכס מחולון שהפך שתי יחידות דיור ללא פחות משבע יחידות דיור

מדובר בכתב אישום שהוגש בשנת 2014 כנגד נאשם שעשה שימוש אסור בנכס ברח' המעפילים, אשר הפך שתי יחידות דיור (המותרות ע"פ התב"ע) ללא פחות משבע יחידות דיור, אשר הושכרו והניבו לו רווח כלכלי.

לאחר הליך משפטי ארוך, אשר במסגרתו נעשה מצידו כל מאמץ למשיכת זמן, כאשר ברור שהזמן מייצר לו הכנסה נוספת, גזר בחודש יוני השנה בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון על הנאשם קנס בסך 50,000 ₪ בלבד, התחייבות כספית בסך 200,000 ₪ וצו התאמה לתב"ע.השופטת סוקולוב: "מדובר בעבירות חמורות שהפכו ל'מכת מדינה' שנעברו על ידי המשיב במשך שנים רבות"

הוועדה המקומית חולון לא השלימה עם גזר הדין המקל, לטעמה, והגישה ערעור לבית המשפט המחוזי על קלות העונש. הטענה המרכזית בערעור נגעה לעובדה, שבית המשפט לעניינים מקומיים לא הטיל קנס על השימוש היומי המתמשך, בעוד שהחוק מאשר הטלת קנס כזה. הנאשם הגיש אף הוא ערעור על חומרת העונש, לטעמו, שכן סעיף ההרשעה לא אפשר ענישה בסכום זה.

צילום: pixabay

לפני מספר ימים קיבל בית המשפט המחוזי את הערעור של הוועדה המקומית חולון ודחה את ערעורו של הנאשם. כבוד השופטת עמיתה מרים סוקולוב הטילה על הנאשם קנס בסך 130,000 ₪ והשאירה על כנה את ההתחייבות שלא לעבור עבירה נוספת ע"ס 200,000 ₪ וכמובן צו התאמה לתב"ע.

בעיריית חולון ברכו על גזר הדין שכן בכך משדר בית המשפט מסר תקיף, לאור תיקון 116 לחוק התכנון והבניה, הקובע כי יש להטיל גם קנס יומי על העושים שימוש אסור במקרקעין.

דילוג לתוכן