שוב הגיע הזמן והלב כבר מוכן להתחלה חדשה

כשהחדר התמלא בבני נוער שונים, ומגוונים, עם ובלי צרכים מיוחדים, היה שלב שנעתקה נשימתי, כי באותו הרגע הבנתי שסניף בת ים ממשיך להיות חלק מהובלת השינוי החברתי בעיר ובחברה הישראלית" – שריתה מיה ממרוט, רכזת בוגרת סניף בת ים, בתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'

השבוע, פתחו בהתרגשות רבה, עשרות פעילי סניף בת ים מתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו', לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים את שנת הפעילות החמישית שלהם.

בני נוער אופטימים, שעמדו בפתח שער הסניף וציפו לבאות. בני נוער שהגיעו במטרה להמשיך ולחולל שינוי משמעותי בחברה הישראלית ולממש את חזון התנועה: "יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם".

הפעולה התחילה במעגל היכרות ענק, מעניין ויצירתי שבו כל אחד בתורו קפץ למרכזו וסיפר קצת על עצמו לקול קריאות העידוד של כל השאר.  לכאורה, זה יכול היה להיות עוד משחק חביב של תנועת נוער. אך ב'כנפיים של קרמבו' מאחורי כל חימום, משחק או מערך שלם של פעולה, עומדים ערכי התנועה: אני חבר, אני יכול, אני שייך, אני ישראלי, אני מוביל ואני אוהב. והפעם, במשחק החימום הקצר הזה בחרו הפעילים להדגיש את הערך "אני חבר".

תמר קולנר, 14, שזו פעולתה הראשונה בתנועה סיפרה בהתרגשות: "מהרגע שהגעתי ל'כנפיים של קרמבו', התאהבתי בתנועה. אני לא יודעת אם זאת האווירה, האנשים או שניהם, אבל התאהבתי. הגעתי פעם ראשונה למקום שבו באמת היה לי טוב, ולא הרגשתי רצון ללכת לפינה כלשהי ולהיות עם עצמי. אני לא חושבת שיש מקום שמחבק אנשים בצורה הזאת מהשנייה הראשונה. 'כנפיים של קרמבו' זאת תנועת נוער מדהימה, ואני מקווה שכל ילד ובן נוער בארץ יזכה להכיר אותה".

כל הנוכחים בפעולה היו נרגשים ומאושרים, התחברו אחד לשני, אהבו את המשחקים הכייפים והממריצים שהיו, ואמרו שהם מרגישים שהם במקום תומך ואוהב כבר מהשנייה הראשונה שהגיעו!

ירין כהן, 17, מדריך חונכויות (הדרכה ושילוב): "היה לי ממש כיף, הגעתי לפעולה בהתרגשות וכשהסתכלתי מהחלון וראיתי שיש הרבה פעילים חדשים ממש שמחתי. הדרכתי את הקבוצה של השכבה הבוגרת והיה איתם ממש כיף והם השתתפו בפעולה ונהנו. יצא לי להתחבר לחברי הצוות החדשים שלי ולהכיר אותם יותר, ואני ממש מחכה ומצפה לפעולות הבאות בשביל שנמשיך ליצור, כולנו ביחד, מקום ומשמעות לכל אדם"

בסיום הפעולה, כינסה את כל הנוכחים, שריתה מיה ממרוט, הרכזת הבוגרת של הסניף, בכדי לומר להם כמה מילות חיזוק מרגשות:" כשהחדר התמלא בבני נוער שונים, מגוונים ומיוחדים, עם ובלי צרכים מיוחדים, היה שלב שנעתקה נשימתי. באותו הרגע הבנתי שסניף בת ים ממשיך להיות חלק מהובלת השינוי החברתי בעיר ובחברה הישראלית".

מילים אלו הפיחו תקווה בכל הפעילים שאמרו פה אחד שכבר לא יכולים לחכות לשבוע הבא כדי לשוב ולהתכנס יחד כולם, ולהמשיך להנות בסביבה משמעותית, מעצימה ונגישה.

סניף בת ים פועל במתנ"ס הבונים ברחוב אורט ישראל 9 בעיר בימי שני בין השעות 17:00-20:30

דילוג לתוכן