שוטרים בבת ים אכפו אי-עטיית מסיכות, נחשפו לחולי קורונה – ונשלחו לבידוד

המאבק הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה מציב את השוטרים בחזית הפעילות שנועדה לאכוף את הנחיות צו בריאות העם. במהלך סוף השבוע, 2 שוטרים שעסקו בפעילות אכיפה למען הציבור בבת ים, נחשפו לחולי קורונה מאומתים שהפרו את ההנחיות ועקב כך נאלצו להיכנס לבידוד. המשטרה: "שוטרי משטרת ישראל ממשיכים לפעול לאכיפת הנחיות צו בריאות העם ולסייע בצמצום התפשטות מגיפת הקורונה".

בסוף השבוע האחרון במהלך פעילות שוטרים ברחוב בן גוריון בבת ים, שני בני זוג, אשר הינם חולי קורונה מאומתים, שהו במרחב הציבורי כאשר הגבר (29) היה ללא מסכה כלל ואילו האשה (27), אשר ברשותה היתה מסכה, לא עטתה אותה כנדרש במשך כל הזמן. בכך העמידו השניים בסכנה את בריאותם של כל האנשים אשר היו בסביבתם.

הגבר, אשר כאמור היה ללא מסיכה כלל, סירב להזדהות בפני השוטרת שפנתה אליו ואף ניסה לעזוב את המקום. הוא נעצר בגין סירוב להזדהות וכן בגין העלבת עובד ציבור.

לאחר שהזדהה בעל פה והוברר כי הינו חולה קורונה המחוייב בבידוד, מסר לשוטרים שלל גרסאות באשר לכמות הבדיקות שביצע, מועדיהן ותוצאותיהן. בנוסף הוברר כי אשתו, אשר עזבה את המקום לאחר מעצרו, הינה אף היא חולת קורונה אשר מחוייבת בבידוד.

שני בני הזוג קיבלו דו"חות בגין אי עטיית מסיכה , הפרת חובת בידוד והפרת הוראת גורם מוסמך לשהות בבידוד מטעם המדינה והם יזומנו לחקירה בתום תקופת הבידוד שלהם. ושני השוטרים שהיו מעורבים באירוע נכנסו לבידוד.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות מניעה, הסברה ואכיפה במטרה להמשיך במאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ולמען בריאות הציבור".

דילוג לתוכן