שירות חדש: טיפול און ליין לבני נוער שחווים משבר נפשי ללא צורך לצאת מהבית

בעקבות משבר הקורונה אלפי בני נוער חווים משברים נפשיים. שירות חדש של הדספייס בת-ים: טיפול מקצועי און ליין לבני נוער ולצעירים שחווים משבר נפשי בתקופת הקורונה ללא צורך לצאת מהבית.

בעקבות משבר הקורונה אלפי בני נוער חווים משברים נפשיים. הריחוק החברתי והעדר השגרה גורמים לתופעות של דכאון, חרדה, הפרעות אכילה, התמכרות למסכים ועוד. הדספייס ישראל המפעילה את מרכז הדספייס בת-ים מקימה בימים אלה שירות תמיכה מרחוק וטיפול מקצועי און ליין לצעירים הסובלים מקשיים רגשיים בגילאי 12-25 מבת-ים ומכל הארץ ללא צורך לצאת מהבית ולהגיע לקליניקה.

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש שמפעילה את מרכזי הדספייס בארץ יצאה בקמפיין גיוס המונים (200 אלף שקל) עבור השירות החדש שנקרא  e-headspace. את הקמפיין מובילה צופית גרנט, נשיאת עמותת אנוש. לתרומה יש להיכנס לאתר עמותת אנוש או לקישור https://bit.ly/3fszuvy

לתורמים במסגרת הקמפיין יוענקו כתשורות מגוון הרצאות העשרה וסדנאות להורים ולמשפחה בנושאים שונים: זיהוי מצוקה רגשית בקרב בני נוער, התמכרות דיגיטלית, כיצד להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. ההרצאות יועברו על ידי צוות המומחים של הדספייס ישראל.

ד', בת 25, סטודנטית תושבת בת-ים, התנסתה בשירות של הדספייס. היא עבדה לפני הקורונה ויצאה לשלושה חודשי חל"ת מיד עם הגל הראשון. בינתיים חזרה לעבוד במקום אחר. "אני הבן אדם הכי מסודר ומטוקטק", היא מספרת, "אי הוודאות והחשש הכלכלי הובילו אותי לחרדות של מה יהיה והקורונה רק העצימה את החרדות".

על הטיפול שקיבלה בהדספייס סיפרה: "הטיפול נתן לי לדעת שאני לא לבד, הבנתי שאני לא שונה, ושלפנות לאיש מקצוע זה לא בושה, קיבלתי את היכולת לשים את הפוקוס על הדברים הטובים ולא רק על מה שאפור. בתקופת הסגר המפגשים יתקיימו און ליין והשירות היה יעיל, המטפלת שלי הייתה כל כך מקסימה, זה הקל עלי גם מהפן של הגעה למרכז הטיפולי".

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש: "המציאות מראה שבני הנוער חווים משברים נפשיים בעקבות הקורונה. בתי הספר הסגורים, הלימודים מרחוק, הריחוק הפיזי היוצר בידוד ונתק חברתי ושיבוש חריף שלהשגרה המוכרת והיציבה – כל אלה משפיעים על מצבם הרגשי של הצעירים וחלקם אף חווים דיכאון, חרדות, הפרעות אכילה. הקושי גדול אף יותר בקרב צעירים שהוריהם הוצאו לחל"ת או שהעסק שבבעלותם נסגר ומצבם הכלכלי נפגע. ההורים עסוקים בהישרדות כלכלית, ואינם פנויים להכיל את המצוקה הרגשית של ילדיהם, ובוודאי שאין באפשרותם לממן טיפול רגשי ותמיכה מקצועית.בעזרת התרומות נוכל להעניק טיפול מקצועי, נגיש ואפקטיבי לבני נוער וצעירים שהעסק של הוריהם נפגע בעקבות הקורונה, לנערים ונערות שחווים משבר נפשי ואינם יכולים לממן טיפול שכזה. זה הזמן לערבות הדדית. עזרו לנו לעזור להם".

דילוג לתוכן