שרת המשפטים, חה"כ איילת שקד ב"שישי תרבות" בחולון: "אם יחילו את החוק על שטחי C אחיה בשלום עם 400-500 אלף פלסטינים, שיהיו אזרחי ישראל, ושיצביעו לכנסת".

 השרה שקד התייחסה לתכנית השלום של הנשיא טראמפ ואמרה: "הבחירה בבחירות האלו היא בין הימין החזק לבין השמאל החלש. אחרי הבחירות ולפני הקמת הממשלה, אמור הנשיא טראמפ לפרסם את תכנית השלום שלו, שתביא את גנץ על מגש הכסף לממשלה ולכן אנחנו אלו שצריכים להיות השותפים המרכזיים לצד הליכוד ולא גנץ".

עוד הוסיפה השרה שקד: "בליכוד האידיאולוגיה מושפעת מהשותפים הקואליציוניים. והשאיפה שלנו להיות המפלגה הגדולה לצד הליכוד. עד שהופענו, אנשים הצביעו ימין וקיבלו שמאל. בזכותנו יש ממשלת ימין. כדי שזה ימשיך לקרות אנחנו חייבים להיות מפלגה עם מספר דו ספרתי של מנדטים ובעתיד גם לכבוש את ראשות הממשלה".

עוד אמרה: "אנחנו בעד החלת החוק על שטחי C שבהם יש 100 אלף פלסטינים, שיוכלו לקבל אזרחות או תושבות, מה שיבחרו".
בתשובה לשאלה האם גם תושבי מזרח ירושלים, כ-400 אלף במספר, יקבלו גם הם אזרחות מלאה עם זכות הצבעה לכנסת, השיבה השרה: "תושבי ירושלים בחרו לקבל רק תושבות. אבל, אם יחילו את החוק על שטחי  C אחיה בשלום עם 400-500 אלף פלסטינים שיהיו אזרחי ישראל, ושיצביעו לכנסת. אני לא מודאגת. אחוז הילודה אצלם ואצלנו זהה".

שרת המשפטים, איילת שקד (ארכיון). צילום: יחצ

לשאלה, כיצד היא מסבירה את הפער בין המתקפות של נתניהו על ראש המפלגה שלה, אביו ואשתו, והתמיכה הגורפת שלהם בו למרות זאת, ענתה שקד: "מי שבוחר את נציגיו הוא הציבור, וכפי שזה מסתמן נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא".

לשאלה האם היא בעד הגבלת קדנציות ובעד החלת החוק הצרפתי אמרה השרה שקד: "תמכתי בהגבלת קדנציה ל-8 שנים לכל היותר שבמהלכן לא ייחקר ראש ממשלה על עבירות קלות בתחום הפלילי. אבל, אנחנו לא קידמנו את זה ולא נקדם. לגבי הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה, אמרה: זה לא משנה אם זה יהיה יומיים לפני הגשת הרשימות או ארבעה אחרי. אני מכירה את מנדלבליט וסומכת על שיקול דעתו".

עוד הוסיפה השרה שקד: "אם מדינת ישראל תחליט היא יכולה לכבוש את עזה מחדש. אחרי ההתנתקות שולט שם ארגון טרור, ואנחנו צריכים להיות אגרסיבים מול חמאס, להחליש ולהרתיע אותם.
השרה שקד אמרה, שמפלגתה פנתה למחברי אמנת גביזון מידן וביקשה מהם לעדכן את מה שכתבו לפני 20 שנה, "אנחנו מתנגדים לכפיה חילונית ולכפיה דתית ואפשר תמיד להגיע להסכמות ברוח אמנת גביזון-מידן, שגם מדברת על תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת".

לגבי רצח הנערה אורי אנבכר ז"ל אמרה: "במקריי רצח חריג בחומרתו יש לבקש עונש מוות".

לשאלה האם צריך להכניס את עונש המוות לספר החוקים הישראלי ולהחיל עונש מוות גם במקרה רצח שלא במסגרת לאומנית ענתה השרה שקד: "רצח הוא רצח, אך כשרת המשפטים לא קידמתי את החוק. במדינת ישראל החוק קיים רק בבתי דין צבאיים".

דילוג לתוכן