תמונה אחת שווה אלף מילים

ישנם לא מעט רגעים המעצבים את חיינו. קשת רחבה של אירועים מרגשים כמו הולדת ילד, בר/בת מצווה, גיוס, חתונה ועוד, שנצרבים במוחנו ואנחנו תמיד שמחים לחזור ולהציץ באותם רגעים קסומים שתועדו במצלמה.

בתקופה האחרונה, הרבה מאוד אנשים הפכו מכורים לעדשת המצלמה. השימוש הנרחב ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם הפך את כולנו לצלמים ואנו מתקשים להישאר אדישים מול ההזדמנות לתפוס רגע קסום, תמונה מרהיבה שנקבל עליה מחמאות רבות מהמשפחה, החברים והרשת.

בזכות הפופולריות של הצילום ברשתות החברתיות השונות עולם הצילום נמצא בהכרה ובעדנה שלא היו שנים רבות. העולם בו אנחנו חיים הפך להיות עולם שמדבר בתמונות במדיות השונות כמו פינטרסט, אינסטגרם, פייסבוק כולל שיגעון צילומי הסלפי. הצילום הפך לשפה אוניברסלית מה שמעלה את ערך עולם הצילום כי כולנו מדברים באותה שפה.

כל אחד יכול לצלם, ונכון שאיכות המצלמות הדיגיטליות והצילום דרך הטלפון הסלולרי שודרגה פלאים אך צילום הוא מקצוע לכל דבר ותחום זה דורש הרבה מאוד עומק, מחשבה וידע נרחב בנושא.

במסגרת הצילום המקצועי נדרשים הצלמים להחליף בין עדשות שונות בהתאם לצילום המבוצע, בהתאם לאובייקטים המצולמים והמרחקים בהם מתקיים הצילום.

  • עדשת פריים זו עדשה המועדפת על ידי צלמים מקצועיים. באמצעותה ניתן לקבל תמונות ברורות, חדות ואיכותיות. יתרונה הוא בכך שמשקלה נמוך והיא קלה לנשיאה.
  • עדשת זום היא בעלת אורך מוקד שונה. היא נמצאת בעיקר בשימוש במצבים בהם המצלמה סטטית יחסית כלומר בזמן שאין אפשרות להתקרב פיסית לאובייקט אותו אנחנו מצלמים כמו לדוגמא במשחק כדורגל. עדשת זום מתאימה בעיקר לצלמים בתחילת דרכם המעדיפים להשקיע בעדשה אחת שתוכל לשמש אותם בכל סוגי הצילומים. עדשת זום נוחה יותר מאחר והיא חוסכת לצלם את הצורך בהחלפה בין עדשות השונות במהלך הצילום אך חסרונה הוא בכך שהיא יקרה יותר והרבה יותר כבדה. אם נבחר לרכוש עדשת זום השווה באיכותה לעדשת הפריים היא תהיה יקרה ממנה באופן משמעותי.

עדשות למצלמה הן עסק לא זול וחשוב להקפיד על התאמה טובה של העדשה לצרכי הצילום. יש להשוות מחירים כמובן ולבדוק לגבי זמן האחריות שנקבל על העדשות.

בשנים האחרונות למרות כמות הצילומים הגדולה, לצערנו התמונות שצולמו כמעט ולא מגיעות להדפסה. למרות ערכן הרגשי הגבוה, אנשים לא נוהגים להדפיס את התמונות ואף לא מקפידים לגבות את התמונות אותן הם שומרים במחשב. אנשים מתעוררים רק כשכוננים קשיחים המלאים בתמונות נמחקים, טלפונים עם תמונות נפלאות מטיולים נגנבים או  כשמצלמות שובקות חיים בטרם הספקנו להעביר את התמונות למחשב. פשוט ברגע אחד אין כלום. תהליך הדפסת תמונות הוא מיידי וזול וכך הדבר מאבד ערך, אנחנו פשוט לא נדרשים להתאמץ עבורו ולכן "זונחים" אותו.

לסיכום, לצילום תפקיד חשוב בתקשורת המהירה העוטפת אותנו אך הוא אינו יכול לחיות בזכות עצמו, ללא המילה המדוברת והכתובה, הצליל, האנימציה, הוידאו, האינטרנט, האינטרנט, עולם האפליקציות והמציאות המדומה.

דילוג לתוכן